Kategorie

Sparco

Producent Sparco zadbał o zróżnicowany wybór tworzonych przez siebie fotelików samochodowych, które można dopasować do potrzeb każdego dziecka bez względu na jego wiek i przedział wagowy, w jakim się aktualnie znajduje. I co najważniejsze, rodzice mogą wybrać spośród różnych opcji w zależności od swoich zamierzeń. Poniżej przedstawimy najbardziej popoluarne produkty firmy Sparco.

 

Sparco - foteliki dla dzieci tworzone przez profesjonalistów

Jako odpowiedzialny rodzic dbający o ochronę i zdrowie swojej pociechy zapewne zastanawiasz się na jaką markę fotelika samochodowego najlepiej zdecydować się pod kątem jego bezpieczeństwa w trakcie użytkowania go. Na pewno jednym z ważnych kryteriów powinno być sprawdzenie, czy posiada on wymagane certyfikaty oraz czy uzyskał homologacyjną normę ece r44/04, a także jak wypada w testach fotelików adac w 2018 roku. Natomiast inną równie istotną kwestią jest zapewnienie swojemu dziecku zarówno właściwej ochrony podczas przewozu autem, jak i niezbędnej wygody. To zatem jak najbardziej zrozumiałe, że w aktualnym rankingu fotelików samochodowych na jedno z pierwszych miejsc wysuwa się ceniony na całym świecie producent Sparco, ponieważ gwarantuje dzieciom tak komfortową, jak i bezpieczną podróż pojazdem osobowym. Warto przy tym wiedzieć, że posiada on długoletnie doświadczenie w tworzeniu pod względem bezpieczeństwa produktów o wysokiej jakości dla samochodów, które biorą udział w wyścigach rajdowych i nie tylko. Jest szeroko znany w Formule 1, serii wyścigów NASCAR oraz WRC. I co najważniejsze foteliki sparco przeszły testy, w tym także i wypadkowe, które dowodzą tego, że spełniają one najwyższe standardy bezpieczeństwa. Oprócz tego zostały też poddane restrykcyjnej kontroli ich ruchome elementy oraz ich parametry mechaniczne. Na dodatek wszystkie foteliki sparco opinie otrzymują bardzo pozytywne. Dlatego szukając produktu, który spełni Twoje oczekiwania, to sprawdź jaki bezpieczny fotelik samochodowy proponuje Sparco.

 

Fotelik samochodowy dla niemowlaka i starszego dziecka

Pierwszy fotelik dla dziecka z atestem to przeważnie tradycyjne tzw. nosidełka, w których przewozi się noworodki i niemowlęta z przedziału wagowego od 0 do 13 kg, czyli średnio do około 18 miesiąca życia. Jeśli poszukujesz produkt, który będzie w dodatku wielofunkcyjny, to idealnym rozwiązaniem będzie fotelik samochodowy Sparco F300i z możliwością dokupienia bazy Isofix. Może być montowany zarówno w klasyczny sposób przy pomocy pasów samochodowych lub poprzez Isofix. Oprócz tego można go również przymocować na stelażu wózka, kiedy okaże się to potrzebne i np. nie chcemy zabierać ze sobą dodatkowo gondoli. Innym pomysłem na przewożenie najmłodszych pociech w aucie będzie specjalny fotelik samochodowy z wkładką dla noworodka z szerszego przedziału wagowego od 0 do 18 kg. Przykładem jest tutaj chociażby fotelik Sparco F5000K, który jest dedykowany maluchom w wieku do około czterech lat. Natomiast dołączona do niego wkładka dla najmłodszych dzieci może być wyjęta, gdy pociecha podrośnie. Został również wyposażony w regulację oparcia pozycji leżącej, która spełnia wygodną funkcję spania. Tymczasem dla starszych niemowląt, które już wyrosły z tradycyjnego nosidełka przeznaczonego do 13 kg, najlepiej zdecydować się na komfortowy fotelik samochodowy z regulowanym oparciem. Zapewni on maluszkowi wygodę w trakcie jazdy autem, np. wspomniany wyżej fotelik Sparco F500I od 9 do 18 kg. Oprócz tego dla dzieci o wadze od 9 kg, czyli mniej więcej 9 miesiąca życia, można wybrać też fotelik samochodowy z regulacją szerokości. To najczęściej produkty z większego przedziału wiekowego oraz wagowego, jak fotelik Sparco F500o Evo Isofix od 9 do 25 kg czy też fotelik Sparco F1000K od 9 do 36 kg oraz fotelik Sparco F1000K w wersji Premium. To sprawdzone foteliki samochodowe z certyfikatami bezpieczeństwa, w których można przewozić dzieci odpowiednio do skończenia przez nie 6 lub 12 roku życia, czyli przez bardzo długi czas. Jest to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcieliby zainwestować w bezpieczny fotelik samochodowy, który zostanie z nimi na dłużej, bez konieczności częstego wymieniania go na większy.

 

Najnowszej generacji fotelik samochodowy 3w1 i nie tylko

Wśród najlepszych produktów od Sparco można odnaleźć też bezpieczny i wygodny fotelik samochodowy z regulacją pochylenia dla kilkulatka. Ma ona głównie na celu umożliwienie nachylenia oparcia do pozycji zbliżonej do leżącej. Przykładem tego rodzaju fotelika dziecięcego Sparco z isofix jest komfortowy fotelik Sparco F700i z Isofix Fit od 15 do 36 kg, przeznaczony przede wszystkim dla pociech od 4 do 12 roku życia. Ponadto jego atutem i dużym udogodnieniem dla dziecka są wygodne podłokietniki. W podobną funkcję spania został wyposażony też fotelik samochodowy Sparco F1000KI G23 od 15 do 36 kg.

Jaki wybrać fotelik samochodowy Sparco?

Bez wątpienia wybór idealnego fotelika samochodowego zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i komfortu, nie jest prosty dla rodziców. Wiele zależy nie tylko od możliwości finansowych rodziny, ale również i konkretnych planów czy potrzeb. Czy zamierzamy co pewien czas go wymieniać, a może bardziej odpowiadałby nam fotelik samochodowy rosnący z dzieckiem bez konieczności każdorazowego zakupu go z innej kategorii wiekowej lub przedziału wagowego? Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, na jak długie trasy przewidujemy podróże z maluszkiem? Wiadomo też, że im pociecha młodsza, tym bardziej prawdopodobne, że zrobi sobie drzemkę w aucie. Doskonałym rozwiązaniem będzie tutaj komfortowy fotelik samochodowy z funkcją spania dla większych dzieci,które wyrosły już z nosidełka, jak np. Sparco F500i od 9 do 18 kg lub Sparco F500i Evo z Isofix od 9 do 25 kg. Inną istotną sprawą jest też zastanowienie się, w jaki sposób najbezpieczniej zamontować fotelik w aucie? Czy lepiej zainstalować go tyłem czy przodem do kierunku jazdy? Otóż i na ten dylemat można odnaleźć idealne rozwiązanie, którym będzie z całą pewnością fotelik samochodowy obrotowy 360 typu Sparco F5000K od 0-18 kg. Niemniej jednak kluczowym kryterium, które powinno zdecydować o naszym trafnym wyborze, powinno być zagwarantowanie przez producenta wszystkim maluchom bezpieczeństwa podczas jazdy autem. Wobec tego warto na bieżąco sprawdzać we własnym zakresie wyniki testów fotelików samochodowych. Szczególnie w momencie, gdy będziemy stać przed wyborem najbezpieczniejszego z nich.

2 produktów

na stronę
Sortuj według
  • Pozycja
  • Opis
  • Short Description
  • Cena
  • Rozmiar kół
  • Rozmiar kasku
Ustaw kierunek malejący