Kategorie

Barierki do kominków

Specjalistyczne bramki ochronne zabezpieczające kominki przed dziećmi - barierka metalowa oraz kojec drewniany i inne

Odpowiednie zabezpieczenie całego domu przed najmłodszymi pociechami jest konieczne dla zagwarantowania im wysoko pojętego bezpieczeństwa. Oprócz tego pomaga w znaczący sposób zminimalizować potencjalne zagrożenia, jakie czekają na ciekawego świata malucha. Dlatego też tak bardzo pomocne dla rodziców raczkujących niemowląt, które później uczą się też stawiać pierwsze kroki, są właśnie profesjonalne zabezpieczenia dla dzieci w postaci ochronnych barierek uniemożliwiających im przedostanie się poza bezpieczną dla nich przestrzeń.

Niewątpliwie bramki zabezpieczające są genialnym wynalazkiem, który zapewnia maluszkom bezpieczeństwo w domu, a samym rodzicom spokój w związku ze stworzeniem odpowiednich warunków dla swoich pociech. Z tego powodu nasz sklep internetowy oferuje różnego rodzaju balustrady ochronne na schody i barierki, które można z łatwością zamontować w każdym miejscu w mieszkaniu. Niemniej jednak równie istotna jest też właściwa osłona kominka przed dziećmi, gdy posiadamy go we własnym domu. Jej brak może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, kiedy maluszek będzie chciał zbliżyć się do rozgrzanego pieca i mocno się oparzyć. A zatem jak zabezpieczyć kominek przed dzieckiem, żeby skutecznie ochronić pociechę przed próbą dostania się do niego w celu sprawdzenia właściwości ognia? Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest klasyczna bramka zabezpieczająca, która blokuje maluchowi dostęp do niebezpiecznych dla niego powierzchni. Identyczną funkcję ochraniającą spełniają też balustrady drewniane.  Z tej przyczyny sprawdzą się one jako niezawodna osłona pieca przed dziećmi. Ponadto naszą ofertę wzbogaciliśmy o wielofunkcyjny kojec drewniany, którym możemy prosto zabezpieczyć nie tylko kominek, ale i każdą inną powierzchnię, do jakiej najmłodsze pociechy nie powinny mieć żadnego dostępu.

Proste i funkcjonalne zabezpieczenie do kominka dla dzieci do każdego domu

Zdecydowanie prawidłowa osłona kominka przed dziećmi to priorytet dla rodziców, u których w mieszkaniu jest nadal czynny tradycyjny piecyk kaflowy lub zostało zainstalowane nowoczesne palenisko. Tym bardziej, że raczkujący maluch może prędzej czy później zainteresować się nim i chcieć we własnym zakresie sprawdzić, do czego ono służy. Jednak skutki takich eksperymentów mogą stwarzać bezpośrednie zagrożenia zdrowia pociechy, a nawet i życia. Dlatego też do prawidłowego zabezpieczenia kominka dla dzieci przydatne są wszelkiego rodzaju bramki z drewna, które w sprawdzony sposób ograniczają dostęp niemowlaka do zagrażających mu przestrzeni w mieszkaniu. Można również do tego celu przeznaczyć metalowe barierki na schody. Niemniej najbardziej praktycznym i komfortowym dla rodziców rozwiązaniem na całkowite zablokowanie maluszkowi dostępu do kominka czy piecyka kaflowego jest zastosowanie profesjonalnego kojca, który posiada szereg przydatnych właściwości. Z jednej strony służy jako bramka dla dzieci zabezpieczająca schody. A z drugiej można wykorzystać go jak barierkę ochronną, którą można łatwo i szybko odgrodzić miejsce zabawy przeznaczone dla pociechy od stwarzającego zagrożenie kominka. Kojec drewniany jest sam w sobie w 100% bezpieczny, ponieważ jego poszczególne elementy zostały wyszlifowane na gładko i nie posiadają ostrych krawędzi. I co najważniejsze, tego rodzaju barierka zabezpieczająca dla większej pewności może zostać dodatkowo przymocowana do innej stałej powierzchni, np. do ściany. Ponadto gdy poszukujemy wielofunkcyjnego zabezpieczenia dla dzieci warto rozważyć kojec, który można potraktować jako sprawdzoną ochronę nie tylko w mieszkaniu, ale i poza nim. Jednakże barierka drewniana to nie jedyna dostępna w naszym sklepie internetowym opcja na odpowiednie zabezpieczenie do kominka dla dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na inne bramki ochronne do nich.