Kategorie

Wózki i foteliki

Filtruj

Nazwa PODkategorii

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Foteliki dla dzieci

Samochodowy fotelik dziecięcy to jeden z najwcześniejszych zakupów, czekający rodziców jeszcze przed narodzinami maleństwa. Potrzebny będzie już kilka dni po porodzie, do transportu dziecka ze szpitala do domu. Wybór fotelika dla dzieci nie jest sprawą prostą - nie wystarczy, żeby był ładny i elegancko prezentował się w aucie. Foteliki dziecięce muszą cechować się pełną funkcjonalnością, być dobrze dobrane do wielkości i wieku dziecka, wykonane z pierwszej klasy materiałów oraz niezawodne. Co więcej - powinny mieć jak najwięcej gwiazdek w testach bezpieczeństwa, gdyż to one są wyznacznikiem tego, co dzieje się z naszym maluchem podczas jazdy samochodem

Wózki dla dzieci

Nieco dalszym wyborem, jednak równie trudnym jest wózek dziecięcy. Mnogość produktów na rynku, ogromna rozpiętość cenowa i wizualna sprawia, że w głowach pojawia się pytanie - co wybrać? Jakie wózki dla dzieci spełnią najlepiej swoje zadanie? Wózek dziecięcy powinien być przede wszystkim funkcjonalny - wygodny, solidny i trwały, wystarczająco lekki by mama dała radę go podnieść a także zmieścić go w bagażniku.

Foteliki samochodowe – dla noworodka, dla niemowlaka i starszych dzieci

Każdy rodzic staje przed niezwykle ważnym dylematem, jak wybrać bezpieczny fotelik dla dziecka? Jest to wręcz obowiązkowy element wyprawki dla noworodka, ponieważ będzie potrzebny przy powrocie do domu z maleństwem ze szpitala. I zapewne też niejeden raz fotelik samochodowy dla niemowlaka okaże się przydatny, gdy będziemy musieli podróżować autem do przychodni na wizyty kontrolne lub na wyjazdy do rodziny i wakacje. Jest to szczególnie istotne, gdy będziemy często jeździć, ale nie tylko. Bo tak naprawdę dbając o bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy autem, to właśnie specjalistyczne foteliki samochodowe dla dzieci zagwarantują spełnienie tych niezbędnych warunków na dłuższe i krótsze odcinki trasy, którą mamy do pokonania. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może zdarzyć się na drodze i trzeba być zatem przygotowanym na różne ewentualności. Dlatego warto już od samego początku zainwestować w  wygodny fotelik samochodowy dla dziecka, który będzie zarazem bezpieczny. Masz wtedy pewność, że ochroni on Twojego maluszka w razie nieprzewidzianych zdarzeń komunikacyjnych. Natomiast dla starszych pociech trzeba pomyśleć o zmianie fotelika na większy, stosownie do jego aktualnego wzrostu i wagi.

Wybór fotelika samochodowego dla noworodka – czym się kierować?

W związku z powyższym dobrze jest zastanowić się, jaki fotelik samochodowy dla noworodka będzie najodpowiedniejszy i zagwarantuje mu najlepszą ochronę? Jednym z parametrów jest niewątpliwie mała waga dziecka i niski wzrost na tym etapie rozwoju. Dlatego też fotelik samochodowy dla niemowlaka wybieramy z przedziału 0-13 kg lub 0-18 kg. W zależności od tego, jak duże ma się urodzić dziecko i czy chcemy, żeby posłużył nam na dłużej niż do pierwszego roku życia maleństwa. Bobasy w tym wieku rosną w różnym tempie, więc to również należy brać pod uwagę. Warto mieć także na względzie fakt, że najmłodsze pociechy, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć, powinny być przewożone w specjalnie wyprofilowanym foteliku samochodowym dla noworodka z atestami bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest także kierunek jazdy, w którym będzie jeździć pociecha. Specjaliści zalecają, że im dłużej dziecko jest odwrócone tyłem do trasy przejazdu, tym jest bezpieczniej dla niego.

Foteliki samochodowe dla dzieci - z isofix czy bez?

Ze względów bezpieczeństwa maluszka podczas jazdy autem trzeba niezwłocznie upewnić się,  jakie fotelik samochodowy dla noworodka posiada atesty. Głównie chodzi o sprawdzenie, czy zostały na nim przeprowadzone testy, które sprawdzają, czy dziecko zostanie ochronione podczas wypadku komunikacyjnego. Z tej racji lepiej sprawdzić specjalnie tworzony na potrzeby rodziców i ich troski o zapewnienie swojej latorośli bezpiecznej podróży ranking fotelików samochodowych. Ponadto należy dopasować konkretny model do marki auta, którym będziemy przewodzić maleństwo. Decyduje to również o tym, czy będziemy mogli zaopatrzyć się w fotelik dla niemowlaka z isofix. Jest to współcześnie najbezpieczniejszy i najłatwiejszy sposób na jego zamontowanie w samochodzie. Natomiast fotelik samochodowy z funkcją spania dla starszych pociech zapewni im przyjemną i komfortową jazdę na dłuższe trasy, zwłaszcza podczas drzemki.

Wózki dla dzieci – gondole, spacerowe, wielofunkcyjne i bliźniacze

Wózek dziecięcy to kolejny niezbędny komponent pierwszej wyprawki dla maleństwa. Na początku przez pierwsze pół roku życia dziecka przydatna jest gondola, która jest bardzo wygodna i  bezpieczna dla niemowlaka. Jednakże gdy bobas potrafi już samodzielnie siedzieć, to konieczny staje się wózek spacerowy sprawdzający się na każdy teren. Są to produkty, które można zakupić oddzielnie. Tymczasem obecnie najlepszym wyborem dla wymagających rodziców są wózki dziecięce 3w1 lub 2w1 o stelażu aluminowym lub metalowym, do których można dobrać fotelik samochodowy. W jednym miejscu odnajdziecie Państwo tak gondole, jak i składaną spacerówkę, które są ze sobą kompatybilne. Tego rodzaju wózki dziecięce wielofunkcyjne są doskonałe zarówno do poruszania się z maluszkiem po mieście, jak i w innych okolicznościach przyrody. Wśród proponowanych przez nas rodzajów wózków dla dzieci pamiętamy również o osobliwych potrzebach rodziców bliźniaków.

Jak wybrać wózek wielofunkcyjny?

Bardzo pomocne w trafnym doborze jest zapoznanie się z rankingami wózków dziecięcych 3w1, które wskażą, jaki wózek dla dziecka 2018 będzie najbardziej bezpieczny i komfortowy. Dużo zależy od warunków, w których będziemy korzystać z lekkiej spacerówki i czy nie będziemy musieli jej znosić z wysokiego piętra. Pod uwagę też trzeba wziąć nasz styl życia, czy dużo podróżujemy samochodem do różnych miejsc w kraju lub zagranicą. Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco, to lepiej mieć wózek dziecięcy na nierówny teren, który będziemy mogli bezproblemowo złożyć i nie będzie zajmować zbyt dużo miejsca w bagażniku. Umożliwi to łatwiejsze przemieszczanie się z pociechą, które jeszcze nie chodzi lub szybko się męczy na spacerach. W dodatku lekki wózek dziecięcy jest do bloku dobrym rozwiązaniem, aby w każdej chwili móc wyjść z latoroślą na zewnątrz, bez dużego obciążania kręgosłupa mamy i taty. Niewątpliwie idealny wózek dla dziecka musi być zarówno bezpieczny dla niego, jak i brać pod uwagę wymagania użytkujących go rodziców i ich sytuacji. Niezależnie od tego warto dla swojej wygody i bezpieczeństwa maluszka zainwestować w solidny wózek dziecięcy, którym będziemy mogli bez przeszkód pokonywać miejskie chodniki, a zarazem sprawdzi się jako najlepsza spacerówka w trudnym terenie.

© 2014 Magento Demo Store. All Rights Reserved.