Kategorie

Dla dzieci z autyzmem

2 produktów

na stronę
Sortuj według
  • Pozycja
  • Cena
Ustaw kierunek malejący

2 produktów

na stronę
Sortuj według
  • Pozycja
  • Cena
Ustaw kierunek malejący

2 produktów

na stronę
Sortuj według
  • Pozycja
  • Cena
Ustaw kierunek malejący

Zabawki dla dzieci z autyzmem – sensoryczne i edukacyjne oraz przydatne pomoce logopedyczne

Zabawki dla dzieci autystycznych powinny przede wszystkim wspierać ich prawidłowy rozwój psychoruchowy oraz pomóc w kształtowaniu umiejętności komunikacyjnych i społecznych, które są niezbędne w codziennym życiu. Autyzm to swoistego rodzaju zaburzenie rozwojowe, jakie wymaga zastosowania odpowiednich pomocy dydaktycznych. To właśnie one zagwarantują dziecku autystycznemu właściwą stymulację poszczególnych obszarów ośrodkowego układu nerwowego oraz mają pozytywny wpływ na integrację sensoryczną malucha. Oprócz tego specjalistyczne zabawki dla autysty pomagają w poznawaniu i rozumieniu otaczającego go świata.

A przy tym rozwijają także tzw. inteligencję emocjonalną oraz zachęcają do podejmowania satysfakcjonujących interakcji społecznych. W naszej ofercie odnajdują Państwo profesjonalne zabawki edukacyjne dla dzieci z autyzmem, wśród których są różnego rodzaju pomoce terapeutyczne jak rękawice i klocki dotykowe, specjalne tacki przeznaczone do tzw. Metody Dobrego Startu autorstwa prof. zw. Dr hab. Marty Bogdanowicz oraz inne przydatne materiały do pracy jak drewniane tabliczki z polskim alfabetem pisanym i podstawowymi cyframi oraz Budowa cieni i Magiczne pudełko kształtujące wyobraźnię przestrzenną.

Zabawki terapeutyczne dla dzieci z autyzmem przeznaczone do pracy w domu oraz w gabinecie specjalistycznym – sensoryczne, logopedyczne, dydaktyczne i inne

Bez wątpienia niezwykle istotne jest to, jakie zabawki dla dzieci z autyzmem są polecane przez terapeutów i innych specjalistów zajmujących się tego typu zaburzeniami rozwojowymi. Z całą pewnością odpowiednie dobranie pomocy dydaktycznych jest świetnym pomysłem na uzupełnienie obowiązkowej terapii w warunkach domowych. Dom to miejsce, w jakim dziecko autystyczne czuje się bezpiecznie i chętniej można zachęcić go do ćwiczeń. A wtedy przynoszą one szybkie rezultaty. Niemniej warto również pamiętać o tym, żeby gry i zabawki dla dzieci z autyzmem dały im możliwość podjęcia interakcji z drugim człowiekiem, która pozwoli na rozwój tak potrzebnych umiejętności społecznych i komunikacyjnych. Dlatego też z jednej strony dobrze jest postawić na specjalistyczne produkty, które umożliwią maluchowi  nie tylko całościową stymulację wszystkich zmysłów, ale i głównie pobudzą je poprzez dostarczenie właściwej ilości bodźców o różnym natężeniu. Służą do tego celu zabawki sensoryczne dla dzieci z autyzmem jak dostępne w naszym sklepie internetowym klocki dotykowe czy rękawice, z których dobrodziejstw mogą korzystać już trzyletnie pociechy. Co więcej, tego rodzaju pomoce dydaktyczne ułatwiają maluchowi prawidłowy rozwój komunikacji pod względem werbalnym, ponieważ uczą go wyrażać swoje odczucia i emocje z nimi związane. Natomiast specjalistyczne Comprino sprawdzi się dla pociech, u których stwierdzone zostało nieprawidłowe napięcie mięśniowe. Oprócz nich nasz internetowy sklep oferuje zabawki dla dzieci z autyzmem, których głównym zadaniem jest wsparcie ogólnego rozwoju mowy i są one pomocne nie tylko w domu, ale i w gabinecie logopedycznym. Jednym z przykładów jest tzw. Dmuchajka, jaka zapewnia maluchowi atrakcyjną zabawę uczącą prawidłowego oddychania, które jest niezbędne do właściwego wymawiania wyrazów oraz niweluje wady wymowy. Ponadto pozytywne oddziaływanie na mowę dziecka ma także wczesne przyswojenie przez niego alfabetu oraz podstawowych cyfr, które nie tylko przygotowują do czytania i ułatwiają późniejszą naukę pisania, ale i przede wszystkim wspierają jego rozwój psychoruchowy oraz grafomotorykę, tzn. umiejętność rysowania. Pomocne mogą się tutaj okazać estetyczne drewniane tabliczki z literami oraz liczbami, które są dobrym wstępem do inicjowania kontaktów społecznych przez malucha.

Zabawki interaktywne dla dzieci z autyzmem w każdym wieku, które są doskonałym wsparciem ich ogólnego rozwoju psychoruchowego, a także uczą przydatnych umiejętności komunikacyjnych

W naszym sklepie internetowym są do Państwa dyspozycji różnego rodzaju edukacyjne zabawki dla dzieci z autyzmem w wieku 3 lat, 5 lat, 6 lat i 8 lat, które można z powodzeniem wykorzystać do samodzielnej pracy w domu. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają maluchom bezpieczną zabawę i możliwość zdobywania nowych umiejętności oraz doskonalenia dotychczas nabytych zdolności. Dla najmłodszych pociech polecane są szczególnie zabawki sensoryczne pomagające w zintegrowaniu pracy poszczególnych zmysłów oraz podstawowe pomoce logopedyczne, które uczą mówić w sposób prawidłowy, ale i przede wszystkim ułatwiają komunikację kilkulatka z rówieśnikami oraz dorosłymi. Oprócz nich proponujemy również specjalistyczne materiały do pracy z dzieckiem autystycznym, które są nieocenioną pomocą w poznawaniu świata oraz rozwijają wyobraźnię, a przy tym posiadają właściwości uspokajające. Należą do nich m.in. specjalne tacki na kaszę mannę, na których maluch może rysować i doskonalić swoje zdolności manualne. Ponadto w naszej ofercie dostępne są również ciekawe gry dla dzieci z autyzmem jak Magiczne pudełko czy też Budowa cieni, które usprawniają koordynację wzrokowo – ruchową, uczą koncentracji nad wykonywanym zadaniem oraz rozplanowania pracy nad nim, a przy tym ćwiczą orientację oraz wyobraźnię przestrzenną. Większość z zaprezentowanych przez nas propozycji sprawdzi się również jako zabawki dla dzieci z porażeniem mózgowym, które posiadają pozytywne oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

© 2014 Magento Demo Store. All Rights Reserved.