Kategorie

Bezpieczeństwo

Filtruj

Nazwa PODkategorii

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Bezpieczeństwo dziecka

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem każdego rodzica. Odpowiadając na wynikające z niego potrzeby przygotowaliśmy ofertę produktów, które pomogą Ci zadbać o to, by Twoje Maleństwo rozwijało się w spokojnych warunkach, ochronione od czyhających zagrożeń. Dzięki temu odetchniesz i pozbędziesz się większości niepokojów. Wśród produktów, które Ci polecamy znajdują się: elektroniczna niania, sprawująca kontrolę nad dzieckiem, kiedy zostaje samo w pokoju, kojce, które pozwolą maluchowi bezpiecznie się bawić lub też siedzisko do pływania. Ten niepozorny produkt oswoi Twoje lęki związane z kontaktem dziecka z wodą i pozwoli uniknąć przypadkowego zachłyśnięcia.

Zabezpieczenie domu

Bardzo ważnym elementem troski o bezpieczeństwo dziecka są również stosowane w domu zabezpieczenia. Dobre osłony narożnikowe, zabezpieczenia do szuflad oraz gniazdek to tylko niektóre z polecanych produktów, pomagające budować bezpieczny dom z małym dzieckiem. Zaoszczędź sobie nerwów, zadbaj o bezpieczeństwo dziecka.

Zabezpieczenia – na kontakty, na meble do krawędzi i narożników oraz do kuchni na szafki i szuflady

Bezpieczeństwo dzieci w domu jest bardzo ważne już od samego początku ich pobytu w mieszkaniu. Należy mieć również na względzie fakt, że maluszki bardzo szybko rosną i osiągają sprawność fizyczną, która umożliwia im później przemieszczanie się po pokojach. Dlatego też warto o wiele wcześniej pomyśleć o tym, jak zabezpieczyć mieszkanie przed dzieckiem w prosty i solidny sposób. Bardzo przydatne na wstępie okazują się ochraniacze do łóżeczek, w których niemowlę spędza większą część czasu. Równie istotne, zwłaszcza dla raczkującej pociechy lub stawiającej swoje pierwsze kroki w nauce chodzenia, jest zadbanie o specjalne zabezpieczenia na meble przed dziećmi. Z całą pewnością każdy rodzic nie może doczekać się chwili, w której jego maluch zacznie się coraz sprawniej przemieszczać po domu. Niemniej jednak bez zorganizowania sumiennego zabezpieczenia krawędzi i narożników stołów i regałów nowe umiejętności pociechy przysłoni obawa, że może sobie zrobić krzywdę, np. boleśnie uderzyć się w blat przy gwałtownym wstawaniu z pozycji na czworaka. Jest to także nieprzyjemna sytuacja dla rodziców, którzy nie chcą, żeby jakakolwiek krzywda stała się ich maleństwu. A przy okazji może zniechęcić samo niemowlę do dalszych prób w nauce chodzenia.

Oprócz zabezpieczenia na rogi mebli przed dziećmi nie można zapominać też o zablokowaniu dostępu do szafek i szuflad, które latorośl z pewnością będzie chciała sprawdzić ich zawartość. Co więcej, zapewni to spokój rodzicom, którzy nie będą musieli co chwile zamykać otwieranych półek. Ponadto trzeba zadbać o stosowne zabezpieczenia dla dzieci w obrębie kuchni lub aneksu kuchennego.

Ochrona przed prądem – zabezpieczenia gniazdek elektrycznych i kontaktów

Zabezpieczenia dla dzieci obejmują nie tylko specjalistyczne osłonki na meble czy blokady szuflad. Jest to decydujące także dla własnego komfortu psychicznego. Dlatego też, gdy zwracamy uwagę na to, jak stworzyć bezpieczny dom dla dziecka, to musimy przewidzieć różne możliwości. Dla malucha równie ciekawe są kontakty, które wydają się dla niego nieszkodliwą zabawką. Nie zdaje sobie on sprawy, że tego typu zabawa może mieć tragiczne konsekwencje dla niego i dla rodzica. Zapewne zastanawiasz się, jak zabezpieczyć gniazdka przed małymi dziećmi, żeby nie poraził je prąd elektryczny? W związku z tym proponujemy gotowe rozwiązania.

Jednym z nich jest gniazdo z zabezpieczeniem przed dziećmi, dzięki któremu nie będą miały dostępu do prądu. Specjalne osłonki blokujące dostęp do niego można usunąć wyłącznie kluczykiem do nich dołączonym. W ten sposób zyskujemy pewność, że pociecha nie będzie mogła sama wyciągnąć zabezpieczenia i nie stanie się jej krzywda. Kiedy już jesteśmy pewni, jak zabezpieczyć kontakty przed dzieckiem, to wystarczy tylko zliczyć ilość gniazdek elektrycznych w domu, aby wiedzieć ile potrzeba zabezpieczeń na nie.

Monitory oddechu i nianie elektroniczne - bezpieczeństwo najmłodszych pociech już od kołyski

Bezwzględnie dobre zabezpieczenie domu przed dzieckiem jest konieczne, ale nie ogranicza się wyłącznie do ochrony maleństwa przed uderzeniem w ostre narożniki mebli czy przed porażeniem prądem. To również zapewnia rodzicom niczym niezmąconą radość, kiedy ich latorośl odnosi pierwsze sukcesy w nauce chodzenia. Poza zabezpieczenie krawędzi przed dzieckiem, które zaczyna raczkować, trzeba także pomyśleć o zapewnieniu bezpieczeństwo niemowlaka podczas snu. W dzisiejszych czasach dużo słyszy się o śmierci łóżeczkowej wśród noworodków. Nic zatem dziwnego, że przyszli rodzice zastanawiają się, czy warto kupić monitor oddechu? Wiele zależy od tego, w jakim terminie maluszek pojawi się na świecie i czy urodzi się zdrowy. Jak najbardziej  monitor oddechu przenośny przyda się wcześniakom i dzieciom ze schorzeniami, którym towarzyszą problemy z układem oddechowym. O tym, jaki monitor oddechu wybrać, warto zasięgnąć opinii specjalisty. Natomiast potrzebnym urządzeniem, który ułatwi opiekę nad niemowlakiem jest elektroniczna niania, dzięki której będziemy wiedzieć, co dzieje się ze śpiącym dzieckiem w drugim pokoju. Szczególnie jest ona przydatna w większym mieszkaniu lub domu. Gwarantuje to komfort rodzicom w opiece nad dzieckiem i możliwość wykonywania obowiązków, kiedy akurat ono śpi. Zamiast co jakiś czas przerywać swoje czynności i sprawdzać, czy maluch się nie przebudził, to dzięki niani elektronicznej bez zaglądania do pokoju pociechy, wiemy, kiedy się ona przebudzi.

Inne zabezpieczenia,czyli jak zabezpieczyć raczkujące dziecko  – maty antypoślizgowe, barierki zabezpieczające drzwi i schody oraz do kominków

Obowiązkowym zestawem, który zapewni bezpieczeństwo maluchom w domu i spokój ich rodzicom, są głównie elektroniczne nianie oraz specjalne zabezpieczenia krawędzi przed dziećmi. Zwłaszcza ostatni z nich, razem z gniazdkiem elektrycznym posiadającym zabezpieczenie przed dziećmi, gwarantuje przede wszystkim bezpieczne raczkowanie każdemy niemowlakowi. Natomiast gdy mamy zbyt śliskie podłogi, to dobrze jest zaopatrzyć się w maty antypoślizgowe. Ponadto mieszkając w piętrowym domu, gdzie są schody niezbędne mogą okazać się barierki zabezpieczające schody, które uchronią ciekawskiego maluszka przed upadkiem z wysokości.

© 2014 Magento Demo Store. All Rights Reserved.