Kategorie

Play Mais

Play Mais to bezpieczna i przede wszystkim kreatywna zabawa z plastycznymi klockami kukurydzianymi

Klocki kukurydziane PlayMais to wyjątkowy produkt dla najmłodszych dzieci, który jest gwarantem niezwykle rozwijającej i w głównej mierze kreatywnej zabawy. Co więcej, jest to w 100% naturalna zabawka biodegradowalna i przyjazna dla naszego środowiska przyrodniczego. I co najważniejsze, zabawa klockami Play Mais jest w pełni bezpieczna dla maluszków, ponieważ jest wolna od niebezpiecznych substancji, które mogłyby zagrażać życiu i zdrowiu. Kukurydziane klocki plastyczne w pięknych i różnorodnych kolorach są produkowane u naszych sąsiadów w Niemczech. Natomiast w ich prostym składzie można odnaleźć specjalną skrobię pozyskaną z kukurydzy oraz wodę i wyłącznie sprawdzone barwniki, które są naturalnego pochodzenia. Klockami Play Mais można bawić się w tradycyjny sposób i budować z nich różnego rodzaju konstrukcje czy budowle poprzez łatwe łączenie ich ze sobą, ale nie tylko. Są one świetnym materiałem plastycznym, który znakomicie sprawdzi się do ozdabiania innych przedmiotów lub można wyklejać nimi kartkę papieru, a także istnieje możliwość ich pocięcia na mniejsze części. Nie są przy tym potrzebne żadne nadprogramowe akcesoria takie jak kleje, ponieważ do łączenia klocków wystarczy jedynie zwilżyć wodą boki klocków dołączoną do nich ściereczkę. Wobec tego zabawa PlayMais jest nieskomplikowana i niezwykle przyjemna, a w dodatku pozwala na wszechstronną stymulację rozwoju malucha pod różnym kątem. Niezależnie od wybranego zestawu każdego dziecko może poprzez zabawę pogłębiać swoją kreatywność, doskonalić swoje zdolności manualne i pobudzać zmysł dotyku, ćwiczyć się w zakresie wyobraźni przestrzennej oraz poznać podstawowe kolory czy też odkryć nieznane dotąd kształty. Bez wątpienia lekkie klocki kukurydziane PlayMais są idealnym rozwiązaniem na zabawę kreatywną dla 2 latka, 3 latka, 4 latka, 5 latka i 6 latka. Warto również wiedzieć, że ze względu na swoją innowacyjność zostały już wielokrotnie wyróżnione i otrzymały takie nagrody jak ToyTalk oraz ''Spiel Gut''.

Plastyczne klocki kukurydziane PlayMais w inspirujących tematycznych zestawach dla dzieci w każdym wieku – startowe pakiety z podstawowymi elementami przeznaczone do swobodnej zabawy oraz oryginalne mozaiki z gotowymi szablonami do wykonania


We współczesnym świecie klocki kukurydziane zdobywają coraz przychylniejsze opinie, ponieważ wyróżniają się naturalnością, niebywałą lekkością, bogactwem kolorów i ogromem możliwości na kreatywną zabawę, jaką są w stanie zaproponować najmłodszym pociechom. Nie bez znaczenia jest również fakt, że są one bezpieczne dla dzieci w niemalże każdym wieku i nie istnieje przy nich ryzyko ewentualnego zakrztuszenia się nimi, gdyż same się rozpuszczają. Nasz sklep internetowy oferuje wyłącznie oryginalne klocki kukurydziane plastyczne PlayMais w przystępnych cenach, które są dostępne w niebanalnych zestawach tematycznych. W większości z nich dołączone są instrukcje, na których pokazane jest krok po kroku, jak stworzyć konkretną konstrukcję. Ułatwiają one maluszkowi wyczarowanie z klocków ślicznej księżniczki oraz sympatycznych zwierzątek i ciekawych pojazdów. Na uwagę zasługują szczególnie komplety PlayMais mozaika, w którym na każdego malucha czekają interesujące motywy, jakie należy wykleić zawartymi w nich elementami. Choć tak naprawdę tego rodzaju klocki kukurydziane nadają się doskonale do swobodnej i przede wszystkim twórczej zabawy, do której koniecznie warto wykorzystać wyobraźnię. W zależności od wieku pociechy można zaproponować jej do przetestowania różne zestawy PlayMais lub zaproponować niestandardowe formy aktywności plastyczne z ich użyciem, podczas których będzie miała ona możliwość ćwiczenia swojej motoryki małej, czyli usprawnienia zręczności dłoni i paluszków. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamiast tradycyjnego budowania z klocków, dać dziecku możliwość wyklejenia nimi kolorowanki wydrukowanej na papierze lub ozdobienia nimi innego obiektu jak przykładowo ramki na zdjęcia. Jeśli jednak zależy nam na tym, żeby nasz maluszek trenował swoją spostrzegawczość w trakcie pomysłowej zabawy z plastycznymi klockami kukurydzianymi PlayMais, to można poprosić go o zbudowanie z nich przykładowo zwierzątka z załączonego szablonu. Warto postawić tutaj na różnorodność i spróbować wspólnie poeksperymentować. Niewątpliwie koncepcji na twórczą zabawę z PlayMais można odnaleźć bardzo dużo, ponieważ misją marki są Kreatywne Maluchy, które będą mogły realizować swoje artystyczne pasje.