Kategorie

Wydawnictwo Dwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry

Książka z przepisami? A może książeczka dla dzieci z kolorowymi ilustracjami? W sklepie internetowym Zabawka i Wyprawka znajdziesz między innymi książki Wydawnictwa Dwie Siostry, działającego od 2006 roku. Wydawnictwo Dwie Siostry ma swoją siedzibę na warszawskim Powiślu - w jego ofercie znajdziesz nie tylko książki dla dorosłych, ale przede wszystkim propozycje dla dzieci i młodzieży w różnych przedziałach wiekowych. Wśród prezentowanych pozycji książkowych nie zabrakło tytułów znanych, jak i książek - perełek, które pojawiły się na polskim rynku wydawniczym na przestrzeni ostatnich lat.  Firma jako jedyna w Polsce zdobyła tytuł Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku.

Książki dla najmłodszych

Nie od dzisiaj wiadomo, że czytanie wspiera prawidłowy rozwój dziecka, również jeśli chodzi o najmłodsze maluchy. Nic dziwnego, że założyciele Wydawnictwa Dwie Siostry stawiają na pozycję, które dedykowane są już dzieciaczkom w wieku 0-2 lata. Z myślą o maluszkach w ofercie Wydawnictwa pojawiły się tytuły, których nie może zabraknąć w domowej biblioteczce. Kolorowe, graficzne książeczki polskich i zagranicznych autorów, takich jak Agata Królak, Soledad Bravi czy Marianne Dubuc  rozbudzą wyobraźnię malucha i jego zainteresowanie otaczającym światem. 

Znajdzie się też coś dla dzieciaków w wieku 3-5 lat. Specjalnie dla nich wydawca wzbogacił ofertę o pozycje, takie jak:

  • Przeplatalińscy Marii Dek,
  • Pora na potwora Aleksandry i Daniela Mizielińskich,
  • Czujemisie Agaty Królak czy
  • Pali się! Jana Brzechwy i Bohdana Butenko.

Książki dla starszaków

Zaszczepienie miłości do książek w jak najmłodszym wieku to ogromna sztuka. Jak podejść do tematu? Z pewnością pomogą Ci w tym książki dla dzieci Wydawnictwa Dwie Siostry. Jeśli masz w domu kilkulatka lub przedszkolaka to zachęcaj go do czytania, a najlepiej pozwalaj samemu wybierać interesujące do pozycje. Szeroki wybór ciekawych i kolorowych książek, z tekstami dopasowanymi do wieku malucha czeka na Was w ofercie Wydawnictwa.

Obok pozycji nawiązujących do życia codziennego znajdziesz tam również książki dotykające innych sfer życia. Może Twoje dziecko zainteresuje Gabinet Anatomii autorstwa Kate Davies? A może bardziej przypadnie mu do gustu Atlas Podróżników. Historie wypraw na krańce świata Isabel Minhós Martins? Różnorodna tematyka, edukacyjny charakter i piękne ilustracje to niewątpliwe atuty starannie wyselekcjonowanych pozycji książkowych od Wydawnictwa Dwie Siostry.

Książki i zestawy dla nastolatków

Napisanie książki dla nastolatka, która go zachwyci i zatrzyma w domu przez długie godziny to nie lada wyzwanie dla autora, szczególnie tego współczesnego. Twórcy Wydawnictwa Dwie Siostry również w tej kwestii stanęli na wysokości zadania i zebrali w jednym miejscu wiele książkowych pozycji różnych, polskich i zagranicznych autorów. 

Ciekawą propozycją są zestawy, na przykład Zestaw dla nastoletnich poszukiwaczy przygód, Zestaw dla nastolatków, których nikt nie rozumie czy Zestaw: Powieści Sarah Crossan.