Kategorie

Buty, kapcie profilaktyczne dla dzieci - co to jest obuwie profilaktyczne

Wyjaśniamy, czym właściwie są buty profilaktyczne dla dzieci i czy faktycznie warto w nie zainwestować?

Buty, kapcie profilaktyczne dla dzieci - co to jest obuwie profilaktyczne

Klasyczne obuwie profilaktyczne – czym się wyróżnia i jakie są jego najważniejsze zadania?

 

Pierwsze buty dla małego dziecka mają niebagatelne znaczenie dla jego prawidłowego rozwoju, szczególnie jeżeli chodzi o jego układ ruchowy i kostno - stawowy. Dlatego niezwykle ważne jest umiejętne dobranie odpowiedniego obuwia dla swojej pociechy.

 

Tym bardziej, że od właściwego ukształtowania dziecięcej stópki zależy zarówno postawa całego ciała, tj. proste trzymanie kręgosłupa w trakcie chodzenia, jak i dobra kondycja stawów, zwłaszcza skokowych. Jest to jeden z głównych powodów, dla których współcześni rodzice tak bardzo chętnie decydują się na specjalne obuwie profilaktyczne dla dzieci, żeby w pełni zatroszczyć się o zdrowie ich stopy i zapewnić jej odpowiednie warunki do rozwoju.

 

Konieczne jest jednak zwrócenie uwagi na rodzaj butów, które będziemy planowali zakupić dla swojego maluszka, ponieważ obecnie można odnaleźć ich różne typy. Dobrze jest przy tym mieć świadomość, że obuwie profilaktyczne, które jest produkowane m.in. przez polską markę Danielki, nie jest tym samym, co ortopedyczne. Są to zupełnie dwa inne rodzaje bucików dla małych dzieci, które pełnią nieco odmienne funkcje.

Kluczowa różnica pomiędzy obuwiem profilaktycznym a specjalistycznym ortopedycznym – pierwsze zapobiega, a drugie leczy



Kapcie profilaktyczne Danielki. Zobacz wszystkie wzory.

A zatem buty profilaktyczne to zdecydowanie nie jest standardowe obuwie ortopedyczne, które służy przede wszystkim do leczenia i korekcji już powstałych zniekształceń w stopie.

 

  • Z jednej strony mogą one mieć charakter wrodzony, ale i tzw. czynnościowy i nabyty. Innymi słowy: podczas chodzenia stopa dziecka może ulec pewnym deformacjom, które należy poddać procesowi rehabilitacji.

  • Chociażby przez noszenie profesjonalnych butów ortopedycznych, które są często wykonywane na indywidualne zamówienie, aby najlepiej odpowiadały na potrzeby pociechy i skorygowały zaistniały problem.

  • I co równie ważne to fakt, że o konieczności ich używania na co dzień decyduje specjalista ortopeda, czyli należy je zakupić dopiero na konkretne zalecenie lekarza.

 

Tymczasem obuwie profilaktyczne dla dzieci jest w głównej mierze stosowane w tym celu, żeby zapobiegać powstawaniu wad w obrębie stopy, które mogą się pojawić m.in. na skutek źle dopasowanych butów lub innych częstych nieprawidłowości rozwojowych.

 

Dla przykładu wspomniane wyżej kapcie Danielki zostały specjalnie zaprojektowane w innowacyjny sposób, żeby stanowić skuteczną ochronę dla stópki maluszka, aby nie dopuścić do rozwinięcia się m.in. koślawości ich i kolan, płaskostopia, szpotawości czy też tzw. szponiastego ustawienia paluszków.

Dla kogo przeznaczone jest obuwie profilaktyczne i komu jest zalecane?

 

  • W związku z tym korzystanie z właściwości butów profilaktycznych jest niezwykle istotne i to już dla najmłodszych pociech, które rozpoczynają swoją przygodę ze stawianiem pierwszych kroków i są na etapie zarówno początkowej, jak i bardziej zaawansowanej nauki chodzenia.

  • Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę niezaprzeczalny fakt, że narząd ruchu i układ kostno – stawowy dzieci jest w trakcie intensywnego wzrostu i zarazem rozwoju. Dlatego też niestety przez to stopa maluszka jest często narażona na powstanie różnego rodzaju deformacji i poważnych zniekształceń stopy. Oczywiście jedną z przyczyn jest tutaj nieumiejętnie dobrane obuwie.

 

Natomiast buty profilaktyczne zapobiegają temu wszystkiemu, ponieważ ze względu na swoją unikalną konstrukcję zapewniają stopie najlepszą ochronę w trakcie chodzenia i intuicyjnie dopasowują się do jej aktualnego kształtu, dając optymalną swobodę ruchu

 

  • Warto sobie zatem uświadomić, że jeśli nie zadbamy o odpowiednie przystosowany rodzaj obuwia dla własnej pociechy i to już od najwcześniejszych lat jej życia, to prędzej czy później będzie ona być może zmuszona do noszenia specjalistycznych butów ortopedycznych. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy powstaną już widoczne deformacje tej części układu ruchowego.

  • Z kolei buty profilaktyczne są dedykowane wszystkim dzieciom, żeby zagwarantować im małym stópkom optymalne warunki do rozwoju i wzrostu, a w głównej mierze zapobiec pojawieniu się najczęstszych wad. Oczywiście w myśl popularnej i ponadczasowej zasady, że ''lepiej zapobiegać niż leczyć'', która jest jak najbardziej słuszna.

 

Wobec tego można łatwo zauważyć i jednocześnie wywnioskować, że buty profilaktyczne dla dziewczynki i dla chłopca są przede wszystkim wsparciem dla małych dziecięcych stópek, aby mogły się one prawidłowo kształtować i rozwijać

 

Co więcej, tego rodzaju obuwie można stosować zarówno w domu lub w żłobku i w przedszkolu, jak i na zewnątrz w trakcie spacerów. Dzięki temu można w każdym miejscu zadbać o zdrowe stopy swojej pociechy.

Charakterystyczne cechy butów profilaktycznych dla małych dzieci – unikalna budowa, która jest wsparciem w prawidłowym rozwoju stopy

 

A zatem z obuwia profilaktycznego może z powodzeniem korzystać każdy maluszek. Co więcej, jest ono nawet zalecane dla najmłodszych pociech, których stopa oraz układ ruchu jest w fazie intensywnego rozwoju i wzrostu. W przeciwieństwie do butów ortopedycznych, które dzieci powinny nosić na wyraźne zalecenie lekarza specjalisty.

 

Warto przy tym dowiedzieć się, dlaczego akurat obuwie profilaktyczne pozwala zapobiegać powstawaniu deformacji i wad nabytych stopy maluszka?

  • Z jednej strony duży wpływ na to mają wysokiej jakości materiały naturalne, które są wykorzystywane do ich produkcji. Wyróżniają się one elastycznością, która umożliwia wręcz intuicyjne dopasowanie obuwia do stopy dziecka, zwłaszcza gdy znajduje się ona w ruchu.

  • Natomiast z drugiej bardzo istotna jest sama budowa bucików profilaktycznych, które dobrze zabezpieczają stopę przed jej ewentualnymi urazami i deformacjami, jakie mogłyby powstać w trakcie chodzenia czy też biegania.

 

Powyższemu opisowi idealnie odpowiadają przede wszystkim profilaktyczne Buty Danielki, która jest naszą polską rodzimą marką. To właśnie na ich przykładzie wyjaśnimy, jakie są charakterystyczne cechy obuwia dla dzieci, które stosuje się w celach zapobiegawczych przed nieprawidłowym ukształtowaniem się małych stópek


Konstrukcja obuwia dla dzieci ma duże znaczenie nie tylko dla ich wygody, ale i w głównej mierze bezpieczeństwa i zachowania zdrowia jego malutkiej stópki

 

Buty Danielki profilaktyczne wyróżniają się swoją oryginalną budową, która wspaniale dostosowuje się do dziecięcej stopy w trakcie chodzenia, a zarazem posiada nieocenione właściwości ochronne. Zabezpieczają one kończyny dolne maluszka przed możliwymi zniekształceniami i deformacjami, a także osłaniają je przed ewentualnymi urazami.

 

  • Nie bez powodu cholewki w butach Danielki są wyższe niż w tradycyjnym obuwiu, ponieważ jej zadaniem jest odpowiednie zabezpieczenie pięty i usztywnienie kostki, tj. stawu skokowego, aby nie doszło do jego potencjalnych uszkodzeń. Oprócz tego dodatkową wygodę zapewnia wypełnienie jej górnej części miękką pianką, która ochrania przed bolesnymi otarciami.

  • Warto również zwrócić uwagę na antypoślizgową podeszwę termokauczukową kapci Danielki, wyposażoną w tzw. obcas Thomasa, który jest często stosowany w obuwiu ortopedycznym. Szczególnie w sytuacjach, kiedy u dziecka stwierdzana jest koślawość stóp, a także i kolan. Niemniej w tym przypadku chodzi tutaj o zapobieganie tego typu zniekształceniom w obrębie kończyn dolnych małego dziecka.

  • W dodatku obuwie profilaktyczne marki Danielki charakteryzuje odpowiednio wysoki i zarazem szeroki nosek, który daje małym paluszkom w miarę dużą swobodę. A jest to niezwykle ważne w trakcie chodzenia, kiedy stopa jest w ciągłym ruchu i zmienia się jej położenie w bucie.

  • Poza tym tego rodzaju buty profilaktyczne posiadają miękką wkładkę, która została odpowiednio wyprofilowana, która zapewnia bezpieczeństwo i wygodę chodzenia w nich. Co więcej, producent Danielki dopuszcza możliwość stosowania w jego obuwiu wspomagających prawidłowy rozwój stopy specjalistycznych elementów. Należą do nich m.in. dodatkowe wkładki ortopedyczne, które często są zalecane dla dzieci w różnym wieku.

  • Ponadto kapcie i sandały Danielki zostały wyposażone w wygodne zapięcie na rzep, które nie tylko ułatwią maluszkowi ich właściwe założenie. Ale i pozwolą one idealnie dopasować buty profilaktyczne do stopy, której kształt jest indywidualną sprawą każdego dziecka. To również jest istotne, żeby zadbać o niezakłócony rozwój kończyn dolnych swojej pociechy.

 

Podsumowując: obuwie profilaktyczne dla dzieci jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ ma pozytywny wpływ na prawidłowe ukształtowanie ich malutkich stópek. Codzienne noszenie tego typu butów przeciwdziała zniekształceniom tej części narządu ruchu, które występują nadzwyczaj często wśród najmłodszych pociech. Dlatego lepiej zapobiegać temu niż później leczyć za pomocą specjalistycznego obuwia ortopedycznego.

KryspinaKryspina - szuka ciekawych, niebanalnych, a jednocześnie przydatnych produktów dla rodziców i dzieci, dba o ich jakość oraz o to, by asortyment sklepu zapewniał szeroki wybór. Prywatnie miłośniczka zdrowego odżywiania i naturalnych kosmetyków, spędzająca aktywnie czas - najchętniej podczas pieszych górskich wycieczek. Wytrwała, empatyczna i dbająca o relacje, zarówno rodzinne, jak i biznesowe.

Może Ci się spodobać...

© 2014 Magento Demo Store. All Rights Reserved.