06
Apr

Maszyna do szycia dla dzieci: opinie, ranking i działanie. Która najlepsza?

2019-06-04 16:35:30 |
Odsłon 174 |

Wyjaśniamy, jak działa dziecięca maszyna do szycia oraz jakie można usłyszeć o niej opinie. Na koniec podpowiadamy, która najlepiej się sprawdzi dla dziecka.

Zabawkowa maszyna do szycia – jakie przynosi korzyści dzieciom, które z niej korzystają?

Niewątpliwie zdecydowana większość rodziców może zauważyć u swojej pociechy – i to już od jej najmłodszych lat – jej zainteresowanie różnego typu przyrządami, z których na co dzień korzystają osoby dorosłe. Oprócz tego każde dziecko jest chłonne wiedzy i nierzadko też marzy o wypróbowaniu wielorakich urządzeń takich jak chociaż klasycznej maszyny do szycia.

Szczególnie jest to dość częste w sytuacji, gdy mała dziewczynka na własne oczy może obserwować, jak jej mama lub babcia wyczarowują za jej pomocą przepiękne rzeczy. Z pewnością niejeden rodzic zastanawia się, czy jest w ogóle sens, aby obdarować swoją córkę dziecięcą maszyną do szycia.

Niemniej jednak można bardzo prosto sprawdzić, czy faktycznie będzie to trafiony prezent:

 • -Maszyna do szycia dla dzieci jest idealnym pomysłem na zabawkę dla pociech, które są zainteresowane w głównej mierze modą. Początkowy etap tej fascynacji przejawia się przede wszystkim w naturalnej chęci tworzenia własnych zestawów ubrań, które w niejako spontaniczny sposób kreują jej oryginalny styl ubierania się. Co więcej, można to nawet wcześniej zauważyć na przykładzie lalek, gdy nasza córka już od maleńkości lubiła przebierać swoje małe przyjaciółki i towarzyszki zabaw, albo i próbowała dla nich wymyślić nowe kreacje.
 • -Kolejną przesłanką do tego, że specjalny zestaw do nauki szycia dla dzieci na pewno przypadnie jej do gustu jest głośnie wypowiadanie przez nią marzeń o zostaniu w przyszłości sławną projektantką mody, a może nawet i krawcową.
 • -Być może i też jesteśmy świadkami sytuacji, że nasza pociecha sama od siebie zakomunikuje nam, że chciałaby we własnym zakresie uszyć jakieś ubranie lub dodatek do niego. Tym bardziej, że ostatnimi czasy zaczęła wracać do łask moda na własnoręcznie uszyte sukienki czy spódnice.
 • Dlatego też nierzadko też małe dziewczynki mogą spotkać przy prawdziwej maszynie do szycia swoje mamy lub ciocie, co jest dla nich dodatkową zachętą do wypróbowania swoich sił w nowym i przede wszystkim współcześnie modnym hobby.
 • -Ponadto gdy zauważymy też, że dziecko jest zainteresowane wszelkimi robótkami i pracami manualnymi, to również jest znak, że znakomitym rozwiązaniem na zabawkę udoskonalającą jej umiejętności zręcznościowe będzie maszyna do szycia dedykowana kilkulatkom.

 

Niesztampowy upominek dla dziewczynki

A zatem gdy tylko zauważymy, że nasza córka, siostrzenica czy wnuczka jest żywo zainteresowana możliwością uszycia przez siebie od podstaw małych akcesoriów bądź dodatków ubraniowych, warto sprawić jej radość i pomyśleć o podarowaniu jej niesztampowego upominku, jakim zdecydowanie jest zabawkowa maszyna do szycia.

Zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że obecnie jest to jedna z najbezpieczniejszych opcji na zaproponowanie małej dziewczynce kreatywnej zabawy w tworzenie wymyślonych przez siebie oryginalnych tekstyliów z wykorzystaniem ''dorosłego'' sprzętu, jaki został dostosowany do szczególnych możliwości i dopiero się kształtujących umiejętności dziecka. Ponadto końcowy efekt pracy stworzonej za pomocą dziecięcej maszyny do szycia, zostanie uwieczniony na bardzo długi czas, a przy tym usatysfakcjonuje jego autorkę.

I co najważniejsze, tego rodzaju twórcze zabawy zarówno doskonalą dotychczasowe zdolności manualne pociechy oraz poprawiają jej koordynację ruchową na linii oko - ręka, jak i pozwalają jej uwierzyć w siebie oraz głównie to, że jest ona w stanie samodzielnie stworzyć coś niepowtarzalnego. Ponadto zabawkowa maszyna do szycia dla dzieci, która opinie zyskuje coraz bardziej pozytywne, umożliwia każdej dziewczynce na odegranie wymarzonej roli krawcowej lub projektantki mody kreującej własny wyjątkowy styl.

Jak wygląda działanie dziecięcej maszyny do szycia i czym się ona odróżnia od klasycznego urządzenia tego typu?

Maszyna do szycia dla dzieci, jak sama nazwa wskazuje, jest przede wszystkim sprzętem, który został dostosowany do ich osobliwych potrzeb i dopiero rozwijających się poszczególnych zdolności. Ogólnie rzecz ujmując, to właśnie z tego powodu mechanizm jej działania jest nieskomplikowany, a obsługa przez małe ręce w miarę łatwa. Wobec tego z obsługą dziecięcej maszyny do szycia bez problemu poradzi sobie każda kilkuletnia dziewczynka.

Generalnie większość tego rodzaju zabawek jest zbudowana w następujący sposób:

 • -przeważnie mają one wbudowane jedno tempo szycia, aby dziecko mogło prosto uszyć swoją wymarzoną rzecz;
 • -posiadają również pokrętło, które służy głównie do optymalnego wyregulowania naciągnięcia nici w trakcie szycia;
 • -również i zabawkowa maszyna posiada odpowiedni napęd, który może być ręczny albo jak w tradycyjnym urządzeniu zasilanym z tzw. pedału nożnego;
 • -są też w niej różne rodzaje chwytacza, tj. części zabawki służącej do prawidłowego zawiązania nici, wśród których można spotkać typ wahadłowy lub rotacyjny;
 • -natomiast sama igła z wysoko pojętych względów bezpieczeństwa została w bezpieczny sposób zasłonięta, aby w trakcie zabawy dziecko się nią boleśnie nie ukuło.

Oprócz tego bardzo często maszyna do szycia dla dzieci jest bogato wyposażona w różnego typu dodatkowe akcesoria w postaci małych skrawków danego materiału, specjalnej miarki krawieckiej, wstążek czy sznurków, i tym podobnych elementów. Czasami też producenci dołączają do niej szablony konkretnych projektów, na których podstawie można bazować, aby stworzyć unikalną kompozycję. W zależności od modelu dziecięcej maszyny do szycia dostępne są różne warianty na kreatywną i rozwijającą wyobraźnię pociechy zabawę. Choć w głównej mierze każda z nich umożliwia uszycie niepowtarzalnego stroju dla ukochanej laleczki albo uroczej torebki , która będzie ładnym dodatkiem do codziennego ubrania dziewczynki.

Który model najlepiej wybrać? Nasz Autorski ranking maszyn do szycia dla dzieci z przebojową zabawką Cool Maker od Spin Master

A zatem, czym powinna wyróżniać się dobra maszyna do szycia dla dzieci, żeby pozwalała im na nieskrępowany rozwój swojej wyjątkowej pasji? Z całą pewnością najważniejszym priorytetem każdego rodzica jest zapewnienie swojej córce nie tylko wspaniałej zabawy, ale i przede wszystkim jej bezpieczeństwa.

Ze swojego doświadczenia wiemy, że na początek dziecięcej przygody z szyciem i krawiectwem, warto wybrać taki model zabawkowej maszyny, który będzie prosty w obsłudze i łatwo wprowadzi pociechę w tajniki posługiwania się tego rodzaju sprzętem. Jest to niezwykle ważne, żeby spróbować dziecko zachęcić i umożliwić mu zdobycie doświadczenia w kwestii tworzenia niepowtarzalnych ubrań i innych tekstylnych akcesoriów.

W przeciwnym przypadku pociecha może zbyt szybko porzucić swoją nową pasję, a byłoby z pewnością szkoda zmarnować właśnie rozwijający się krawiecki talent.

W związku z tym, biorąc pod uwagę wszystkie powyżej wymienione zalecenia, nasz autorski ranking ;) maszyn do szycia wygrywa oryginalny Cool Maker od producenta Spin Master. O jej atrakcyjności dla małych dziewczynek w wieku od 6 roku życia przemawia fakt, że jest nieskomplikowaną zabawką kreatywną która umożliwia zrealizowanie dziewczęcych marzeń. Co więcej, wyjątkowość tej zabawkowej maszyny do szycia polega również na tym, że znajdziemy dołączone do niej dwa unikalne projekty. Są one gotowe do realizacji przez dziecko, a także niebanalne akcesoria umożliwiające szycie w sumie aż 5 ciekawych kompozycji.

Należy do nich następujący zestaw do nauki szycia dla dzieci składający się z takich kreatywnych elementów jak:

 • -dwa arkusze pięknie wyglądającego modnego brokatowego materiału;
 • -kawałki trzech tkanin dekoracyjnych;
 • -jeden ogólny arkusz materiału;
 • -specjalna maszynka do wykonania popularnych ''pomponów'' i dwa materiały na nie;
 • -sznurek;
 • -torebka;
 • -wstążka;
 • -strona prezentująca wzory, którymi można udekorować uszytą rzecz.

 

Ponadto maszyna do szycia dla dzieci Cool Maker od Spin Master to propozycja twórczej zabawy dla dziewczynek w oparciu o dołączone do niej projekty na gotowe stylizacje ozdób lub małej torebki. Warto skorzystać z podpowiedzi producenta, aby młoda Dama mogła zapoznać się z ogólnymi inspiracjami i trendami w modzie, a także sprawdziła ogólny mechanizm działania zabawki. Oprócz tego dodatkowe materiały i akcesoria umożliwiają stworzenie od podstaw projektów, które miałaby ochotę wcielić w życie każda dziewczynka. I co najważniejsze, dziecięca maszyna do szycia jest jak najbardziej bezpieczną alternatywą dla tego typu tradycyjnego urządzenia, którym posługują się prawdziwe krawcowe i projektanci mody.

Nie istnieje też konieczność bezpośredniego podłączania jej do prądu i korzystania z gniazdka elektrycznego, ponieważ jest zasilana na cztery baterie AA. To wszystko sprawia, że pociecha może się nią zawsze bawić, a brak dodatkowych kabelków tylko podnosi bezpieczeństwo jej użytkowania.

Dlatego też, jeśli tylko pragniemy pogłębiać w swoim dziecku pasję do szycia i krawiectwa, to z całą pewnością warto pomyśleć nad podarowaniem jej wyjątkowej zabawkowej maszyny do szycia Cool Maker od Spin Master.

 

Autor artykułu:

Kryspina

Kryspina - szuka ciekawych, niebanalnych, a jednocześnie przydatnych produktów dla rodziców i dzieci, dba o ich jakość oraz o to, by asortyment sklepu zapewniał szeroki wybór. Prywatnie miłośniczka zdrowego odżywiania i naturalnych kosmetyków, spędzająca aktywnie czas - najchętniej podczas pieszych górskich wycieczek. Wytrwała, empatyczna i dbająca o relacje, zarówno rodzinne, jak i biznesowe.

Skomentuj

0 Komentarze

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.