Kategorie

Hobby Horse – czym jest Konik na kiju?

Wyjaśniamy, co to jest Hobby horsing i na czym polega jego fenomen. Podpowiadamy, jak dobrze zacząć zabawę z konikiem na kiju.

 

Hobby Horse – czym jest Konik na kiju?

Czym właściwie jest Hobby Horse i co warto wiedzieć na jego temat?



Hobby Horse Finland, czyli początki popularnej zabawy o charakterze sportowym oraz jej specyfika



Tajemniczy hobby horsing to nic innego jak ujeżdżanie konika na kiju, który również może brać udział w mniej bądź bardziej oficjalnych zawodach jak np. skoki przez przeszkody. Moda na tego typu aktywność ruchową przybyła do naszego kraju z krajów skandynawskich. A dokładniej z Finlandii, gdzie w 2011 roku powstał Hobby Horse. I stamtąd rozprzestrzenił się na pozostałą część świata i zaczyna być coraz bardziej znany.

 

Obecnie Hobby Horse uznaje się za swego rodzaju dyscyplinę sportową, w jakiej główną rolę odgrywa właśnie wspomniany wyżej koń na kiju, na którym można jeździć i galopować niczym na prawdziwym wierzchowcu. Jest to wyjątkowa pod każdym względem aktywność fizyczna, która w oryginalny sposób nawiązuje do profesjonalnego tzw. jeździectwa olimpijskiego.

 

  • Co więcej, wyróżnia ją fakt, że pluszowe koniki na kiju są przeznaczone dla każdego, a nie wyłącznie dla osób obeznanych z jazdą na prawdziwym zwierzęciu, co wymaga zdecydowanie większej wprawy i wcześniejszego odpowiedniego przygotowania.

  • W związku z tym, hobby horsing to bez wątpienia najlepsze i przede wszystkim najbezpieczniejsze rozwiązanie dla miłośników wyścigów konnych, ale nie tylko.

  • A w szczególności jest to ciekawa alternatywa dla dzieci, które pasjonują się końmi i myślą w przyszłości o rozpoczęciu swojej przygody z jeździectwem.

  • Dlatego też hobby horse sprawdzi się idealnie na początek, zanim nasza pociecha dosiądzie prawdziwego wierzchowca i rozpocznie swoje pierwsze próby w nauce jazdy konnej.

     

Niezależnie jednak od tego, sam koń na kiju to fantastyczna propozycja na niezwykle emocjonującą zabawę o charakterze sportowym dla dzieci, która w dodatku posiada nieocenione zalety. Zwłaszcza jeśli chodzi o kompleksowe wsparcie ich rozwoju ruchowego, a także nabywanie nowych przydatnych umiejętności.

 

Specjalnie dedykowane ogłowia dla hobby horse oraz inne praktyczne wyposażenie dla konika na kiju, które przenoszą zabawę sportową na wyższy poziom



Hobby Horse koń na kiju Skippi szary. zobacz, jaki jest świetny !

Warto przy tym dodać, że istnieją specjalne hobby horse akcesoria w postaci profesjonalnego osprzętu, które nadają jej osobliwego charakteru i czynią z niej dyscyplinę sportu z prawdziwego zdarzenia! Niektóre z nich są niezbędne, żeby zorganizować oficjalne zawody w ujeżdżaniu konika na kiju.



  • Należą do nich m.in. regulowane na odpowiednie wysokości drewniane przeszkody hobby horse, przez które odbywają się m.in. skoki jeździeckie.

  • Oczywiście można wykorzystać je również do amatorskiej zabawy w domu lub na świeżym powietrzu, np. we własnym ogródku.

  • Jest to genialny pomysł na urozmaicenie standardowej rozrywki, w której można nie tylko ujeżdżać konika na patyku, ale i skakać z nim przez przeszkody.

  • Ich atutem jest fakt, że ich wysokość można dostosować do aktualnych umiejętności dziecka i stopnia jego zaawansowania w hobby horsingu, a także próbować podnosić je na wyższy poziom.

     

Oprócz nich można także odnaleźć inne rodzaje akcesoriów, które służą jako wyposażenie do samego konia na kiju i stanowią praktyczną ozdobę dla jego podstawowego wyglądu.



  • Zaliczyć można do nich kantar dla hobby horse i uwiąz oraz wodze do niego, a także nauszniki i maski na chrapy bądź na oczy z moskitierami, które chronią przed owadami.

  • Poza tym dostępne są również rozmaite rodzaje ogłowia, które różnią się od siebie wielkością, kolorem oraz kształtem. Do wyboru jest zatem zarówno hobby horse biały, jak i kasztanowy oraz gniady (w kolorach brązowych), czy też kary (czarny), które odpowiadają realistycznej maści prawdziwych koni, tj. barwie ich sierści.

  • W dodatku można także znaleźć praktyczne zestawy do pielęgnacji konika na kiju i dbania o jego ładny i nieskazitelny wygląd. Wśród nich są m.in. specjalne szczotki do czesania sierści hobby horse.

  • Ponadto konika na kiju można wyposażyć w akcesoria, które są potrzebne prawdziwemu zwierzątku. Urocza derka dla hobby horse czy nawet stajnia, w której będzie mógł wypoczywać po intensywnych treningach ze swoim właścicielem, to dopełnienie podstawowego osprzętu.



Wymienione wyżej akcesoria dla konia na kiju nie są być może konieczne, żeby rozpocząć przygodę z modną obecnie zabawą sportową. A jednak sprawią, że każdy właściciel hobby horse może zobaczyć, jak należy opiekować się swoim zwierzątkiem, aby w pełni zatroszczyć się o jego potrzeby. To z kolei wspaniale rozwija (szczególnie u dzieci, ale nie tylko!) empatię do prawdziwych koni. Co więcej, pozwala to przekonać się, że jest to obowiązek, który wymaga poświęcenia swojego czasu i energii. A jest to zwłaszcza dobra lekcja w sytuacji, gdy dziecko marzy o posiadaniu prawdziwego kucyka na własność, który jest bardziej wymagający w codziennej opiece i zarazem kosztowny. Natomiast w przypadku hobby horse akcesoria wystarczają na dłużej, jak np. paśnik z siankiem czy pluszowe warzywka.



Odpowiedni czas na hobby horse - od jakiego wieku można spróbować swoich sił w ujeżdżaniu konika na kiju?



Najnowsza dyscyplina sportowa hobby horse jest bez wątpienia interesująca i zyskuje coraz więcej swoich zwolenników. Co więcej, jest ona w trakcie ciągłego rozwoju.

 

Konik na kiju to rewelacyjny pomysł na zachęcenie dziecka do podjęcia ciekawej aktywności ruchowej zarówno we wnętrzu własnego domu, jak i na świeżym powietrzu. Ponadto zawsze można urozmaicić ją, poprzez zainwestowanie w odpowiedni osprzęt i inne przydatne akcesoria.

 

Ich różnorodność sprawia, że zabawa w hobby horse wkracza w nowy wymiar, bo na koniku można nie tylko jeździć czy skakać na przeszkody. Lecz można również nawiązać z nim bliską więź, poprzez pielęgnowanie go i opiekowanie się nim, podobnie jak z prawdziwym zwierzątkiem. W dodatku istniejące ogólnokrajowe hobby horse zawody, w których należy przestrzegać ustalonych zasad, wzorowanych na tych obowiązujących w jeździectwie olimpijskim, uczą zdrowej i przede wszystkim uczciwej rywalizacji. Od kiedy jednak można zacząć jeździć na koniu na kiju i jaki konkretny wiek jest odpowiedni na podjęcie pierwszych prób? Wszak nie jest to zwykła zabawka, z którą poradzą sobie najmłodsze pociechy.

 

Współcześnie hobby horse interesują się przede wszystkim starsze dzieci w wieku szkolnym i młodzież pomiędzy 10 a 18 rokiem życia. Szczególnym powodzeniem cieszy się tego typu dyscyplina sportowa u dziewczynek, które z natury mają zamiłowanie do koni i marzą o jego rozwijaniu. A hobby horse jest dla nich doskonałym rozwiązaniem, aby móc realizować swoje marzenia. W głównej mierze jednak jest to wyjątkowa propozycja zabawy sportowej dla osób, których pasją jest jeździectwo.

 

 

Oryginalny hobby horse - jak zacząć z powodzeniem?

 

Jednorożec na kiju hobby Horse. Zobacz, jakie mamy wzory!

 

Bez wątpienia każdy może spróbować swoich sił w hobby horse i sprawdzić na własnej skórze, czy odpowiada mu taka jazda na koniu na kiju i branie udziału w zawodach. Albo po prostu robić to wyłącznie dla swojej przyjemności w celach amatorskich.

 

Jedynie warto pamiętać o tym, że hobby horsing należy zacząć od wyszukania swojego pierwszego konika na kiju, na którym będziemy jeździć. Nie są przy tym potrzebne dodatkowe akcesoria, w które zawsze można zaopatrzyć się w późniejszym terminie. Szczególnie, gdy przypadnie nam do gustu tego rodzaju zabawa sportowa.

 

  • Każdy niezbędny element wyposażenia można zakupić w specjalnie dedykowanym hobby horse sklepie, który posiada ogłowia i podstawowy osprzęt dla konia na kiju.

  • Często są również dostępne oryginalne zestawy, które są przeznaczone do samodzielnego montażu, co jest niezwykle kreatywnym rozwiązaniem. Można wtedy stworzyć swojego wymarzonego konika na kiju, na którym będziemy jeździć i przeskakiwać przez przeszkody.

  • Natomiast derka czy stajnia hobby horse to dodatkowe akcesoria, które są niewątpliwie praktyczne, ale niekonieczne, aby rozpocząć swoją przygodę z tym unikalnym jeździectwem. Podobnie jak przeszkody które można włączyć do swoich treningów na późniejszym etapie.

     

Na sam początek najważniejsze jest zapoznanie się ze specyfiką ujeżdżania konia na kiju i zdobycia pewnych podstawowych umiejętności.

 

KryspinaKryspina - szuka ciekawych, niebanalnych, a jednocześnie przydatnych produktów dla rodziców i dzieci, dba o ich jakość oraz o to, by asortyment sklepu zapewniał szeroki wybór. Prywatnie miłośniczka zdrowego odżywiania i naturalnych kosmetyków, spędzająca aktywnie czas - najchętniej podczas pieszych górskich wycieczek. Wytrwała, empatyczna i dbająca o relacje, zarówno rodzinne, jak i biznesowe.

© 2014 Magento Demo Store. All Rights Reserved.