Kategorie

Przenośny monitor oddechu dla niemowląt Snuza Hero MD

449,00  zł
Brak w magazynie
SKU
180611

Monitor oddechu Snuza Hero jest wysoko wyspecjalizowanym produktem, który jako pierwszy na świecie posiada certyfikat medyczny. To przenośny monitor oddechu dla niemowląt. Szczególnie przyda się przy wcześniakach i nie tylko.

Czytaj więcej >
punkty w klubie rodzica
punkty za recenzję
  • 100 PKT za ocenę oraz 100 pkt za
  • napisanie recenzji produktu
Może ci się spodobać...

Czy warto korzystać z monitora oddechu?

Każdy rodzic prędzej czy później stanie przed podobnym dylematem. Najczęściej dzieje się to w chwili kompletowania wyprawki niemowlęcej. Powszechnie przyjęło się sądzić, że o tym, czy warto korzystać z monitora oddechu oraz czy jest on potrzebny, decyduje w głównej mierze moment przyjścia dziecka na świat. Jak najbardziej jest on konieczny dla maluszków urodzonych przedwcześnie, które mogą mieć problemy z oddychaniem. Również będzie przydatny dla donoszonych noworodków, u których wykryto nieprawidłości w układzie oddechowym. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby monitor oddechu przeznaczyć dla dziecka, które urodziło się w planowanym terminie i jest zdrowe. Może on uchronić maleństwo przed tzw. śmiercią łóżeczkową. Wtedy w razie problemów z oddychaniem pociechy opiekun natychmiastowo zostanie poinformowany o tym, dzięki czemu może on szybko zareagować. Dlatego też w każdym przypadku warto rozważyć zakup monitora oddechu dla niemowląt, żeby już od pierwszego dnia życia zadbać o bezpieczeństwo swojej latorośli.

Dlaczego monitor oddechu Snuza Hero?

Snuza Hero to wyjątkowy przenośny monitor oddechu, który można zabrać wszędzie ze sobą. Do jego prawidłowego działania nie są potrzebne żadne przewody zasilające ani kable, które mogłyby tylko utrudnić jego użytkowanie w codziennym życiu maluszka i jego rodziców. Bez wątpienia jest to ogromne udogodnienie, które zapewni opiekunom niemowlaka spokojny monitoring jego oddechu w każdym miejscu. Co więcej, jest to przede wszystkim funkcjonalny monitor oddechu przypinany do pieluszki. Zdecydowanie jest to komfortowe rozwiązanie dla rodziców, w przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń tego typu, posiadających specjalne płytki sensoryczne z różnymi kablami, które trzeba było umieszczać pod materacem dziecięcego łóżeczka. Dzięki temu zawsze można go mieć ze sobą i na bieżąco monitorować ruchy oddechowe niemowlaka. I co najważniejsze, dla rodziców wcześniaków i maluchów ze schorzeniami układu oddechowego, jest to przetestowany klinicznie wyrób medyczny, tzw. MD = Medical Device. Gwarantuje to bezpieczeństwo jego użytkowania oraz niezawodność działania w różnych warunkach.

Przenośny monitor oddechu dla niemowląt Snuza Hero MD

 

 

 Główne cechy monitora oddechu Snuza Hero:

- możliwość przypięcia do pieluszki,

- posiada certyfikat medyczny, co potwierdza określenie w nazwie: Medical Device = MD,

- bez kabli i przewodów,

- wysoka jakość użytych materiałów w produkcji monitora oddechu,

- prosty w użyciu,

- produkt na baterie.

 

 

Jak działa monitor oddechu?

Praca monitora oddechu dla niemowląt polega w głównej mierze na wykrywaniu przez niego ruchów oddechowych maluszka o każdej porze dnia i nocy. Gdy dziecko oddycha w prawidłowy sposób, to urządzenie na bieżąco monitoruje oddech noworodka. Natomiast w momencie, gdy zaczyna on słabnąć albo pojawi się brak ruchów oddechowych, to wtedy monitor oddechu dziecka załącza alarm, który natychmiast poinformuje rodziców o zaistniałej sytuacji. Należy przy tym wspomnieć, że przy jakichkolwiek zaburzeniach rytmu oddychania u maleństwa, urządzenie włącza wibracje, które mają na celu „zmobilizowanie” go do podjęcia próby samodzielnego oddychania. Najczęściej takie pobudzenie przynosi pozytywny efekt i przenośny monitor oddechu przechodzi w tryb normalnej pracy. Naturalnie opiekun zostanie poinformowany o tym, że były uruchomione wibracje. Włączają się one, gdy monitor nie zarejestruje ruchów oddechowych niemowlaka przez 15 sekund albo będzie ich mniej niż 8 na minutę. Tymczasem głośny alarm dźwiękowy włącza się po 5 sekundach w sytuacji, gdy wibracje nie przyniosły zamierzonego skutku i dziecko nadal nie oddycha.

Jaki monitor oddechu wybrać?

Gdy jako rodzice zdajemy sobie sprawę, jak bardzo przydatny w codziennym życiu z maluszkiem może okazać się monitor oddechu, to chcielibyśmy wiedzieć, który monitor oddechu wybrać. Niezależnie od powodu, dla którego będzie nam potrzebne urządzenie tego typu – dla wcześniaka czy zdrowego i donoszonego noworodka - to dobrze jest kierować się pewnymi kryteriami. Po pierwsze, jednym z najważniejszych wyznaczników jest to, żeby było to sprawdzone urządzenie, które nas nie zawiedzie. Bardzo dobrze wiemy, że w razie osłabienia ruchów oddechowych czy nagłego pojawienia się bezdechu u dziecka, liczy się szybka reakcja. Dlatego najrozsądniej jest wybierać monitor oddechu dla niemowląt, który posiada certyfikat medyczny, który świadczy o tym, że jest on bezpieczny. Dobrze jest przy tym kierować się wygodą swoją oraz pociechy i zdecydować się na jego wersję bezprzewodową. Wobec tego mały i przenośny monitor oddechu przypinany do pieluszki będzie doskonałym rozwiązaniem, ponieważ jest nie tylko łatwiejszy w obsłudze niż jego wcześniejsze wersje, ale i nie trzeba się z nim nigdzie rozstawać. Również wbudowany w urządzenie system wibracji, który ma za zadanie pobudzić dziecko do oddychania, jest obecnie jedyny na całym świecie. Natomiast o tym, do kiedy należy stosować monitor oddechu, warto skonsultować się z prowadzącym lekarzem pediatrą, który dokładnie zna maluszka i posiada dokładną wiedzę o jego zdrowiu. Niemniej jednak przenośny monitor oddechu Snuza Hero MD dla niemowląt posłuży każdemu rodzicowi i jego dziecku, jak długo będą tego potrzebować.

Poziom głośności alarmu dźwiękowego to 85 db.

Wymiary monitora oddechu: 7,3 x 4,3 x 2,9 cm.

Waga urządzenia: 40g.

Wymiary opakowania: 16 x 22 x 4 cm.

Produkt na baterie CR2.