Kategorie

Wierszyki do nauki

Wierszyki do nauki - dla kogo?

Nauka ortografii czy mnożenia to wcale nie taka łatwa sprawa - szczegółnie jeśli jako rodzic nie do końca wiesz, w jaki sposób  podejść do tego tematu. Z pomocą spieszą jednak specjaliści i rodzice maluchów, którzy doskonale wiedzą jak zadbać o ten aspekt rozwoju dziecka. Wydawnictwo Tabula Rasa oferuje rodzicom kilkulatków serię książek - są to zabawne wierszyki o ortografii i mnożeniu. Ich autorem jest Tomasz Elbanowski - autor publikacji pedagogicznych, inicjator akcji społecznych na rzecz dobrej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a prywatnie tata dziesiątki dzieci. Każda z książek opatrzona została barwnymi ilustracjami wykonanymi przez Małgorzatę Flis.

Nauka pisowni w wierszykach

Jakie Ó w słowie ołówek? Jakie Ż w słowie bakłażan? Jakie H w wyrazie hamak? Nauka ortografii niejednemu uczniowi spędza sen z powiek. Rozwiązaniem tego problemu są zasady pisowni w wierszykach autorstwa Tomasza Elbanowskiego. W skład serii wchodzą trzy książki:

Publikacje pokazują dziecku, że nauka podstawowych zasad pisowni wcale nie jest taka trudna. Autor za pomocą zabawnych wierszyków ortograficznych wprowadza do dziecięcego słownika wyrazy z tymi trzema głoskami. Prosty i zrozumiały język oraz piękne ilustracje sprawiają, że maluch chłonie nową wiedzę jak gąbka!

Tabliczka mnożenia w wierszykach

Nauka mnożenia, podobnie jak i ortografii to kłopotliwa kwestia dla wielu rodziców i ich pociech. W tej sytuacji doskonale sprawdzają się książki wydawnictwa Tabula Rasa - ,,Tabliczka mnożenia w wierszykach” to publikacja, która zyskała już miano bestselleru. Dzięki niej poznają cyfry i uczą się tabliczki mnożenia do 100 - naukę ułatwiają im oczywiście krótkie rymowanki oraz kolorowe ilustracje obrazujące treść wierszyków. Książka Tomasza Elbanowskiego to propozycja dla najmłodszych - mogą z niej korzystać już pięciolatki!

Wierszyki do nauki - idealny pomysł na prezent!

Książki wydawnictwa Tabula Rasa pokazują, że nauka może być przyjemna. To sprawia, że zarówno wierszyki do nauki ortografii, jak i rymowanki do nauki mnożenia doskonale sprawdzą się jako prezent, na przykład z okazji ostatniego dnia szkoły czy Dnia Dziecka. Książeczki możesz kupić osobno lub w zestawie - do wyboru masz między innymi zestaw 3 wspomnianych książek z ,,Ortografia w wierszykach” lub 5-elementowy zestaw złożony z książeczek do nauki mnożenia i ortografii. W ofercie wydawnictwa znajdziesz też inne publikacje, w tym ,,Dobranoc Afryko” oraz ,,Królowie polscy i książęta w wierszykach”. 

 

Wiek: 5+.

Autor: Tomasz Elbanowski.

Ilustracje: Małgorzata Flis. 

Oprawa: twarda. 

4 produktów

na stronę
Sortuj według
  • Pozycja
  • Opis
  • Short Description
  • Cena
  • Rozmiar kół
  • Rozmiar kasku
Ustaw kierunek malejący