Kategorie

Sam

Wydawnictwo Sam

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć jak ogromną rolę w życiu każdego malucha odgrywają książki. Z tego założenia wyszli też twórcy Wydawnictwa Sam - Anita i Robert Jonczykowie. Wspólnie stworzyli markę, które główną misją jest wspieranie dzieci w ich prawidłowym rozwoju - robią to za pomocą książek dla małych odkrywców, które w przystępny sposób pokazują maluchom, w jaki sposób funkcjonuje otaczający je świat. Publikacje Wydawnictwa Sam to książki Montessori-friendly. Co to oznacza? Prezentowane książki - kartonówki pełnią trzy podstawowe funkcje:

  • pomagają dziecku poukładać sobie otaczającą je rzeczywistość,
  • pomagają rodzicom odpowiedzieć na pytania nurtujące małych odkrywców oraz
  • przygotowują młodego człowieka na wszystko to, co może je spotkać w życiu.

Książki z okienkami

Jedną z propozycji Wydawnictwa Sam są książki z okienkami, które za pośrednictwem fachowej wiedzy i kolorowych ilustracji przybliżają małemu człowiekowi mechanizmy funkcjonowania otaczającego go świata. Ich nadrzędną funkcją jest odpowiadanie na pytania zadawane przez maluchy. Oto niektóre z nich:

  • Skąd pochodzi nasze jedzenie?
  • Skąd się biorą dzieci?
  • Jak wygląda dzień pracy strażaka? 
  • Co znajduje się we wnętrzu samolotu?
  • Dlaczego chorujemy?

Książki z okienkami to więc doskonały prezent dla dzieci, które nie ustają w zadawaniu pytań i pragną wiedzieć więcej. Wydawnictwo Sam oferuje zarówno pojedyncze publikacje, jak i zestawy książek - kartonówek idealne dla maluchów powyżej 3 roku życia.

Książki łamiące tabu

Zdarza się, że pytania zadawane przez nasze pociechy są niewygodne i wielu rodziców nie wie, w jaki sposób na nie odpowiedzieć. W takich sytuacjach świetnie sprawdzą się książki łamiące tabu. Wśród takich tytułów znalazły się między innymi pozycje ,,Dziecko w brzuchu mamy” czy ,,Buziak? Nie!”. Publikacje z tej serii dotykają tematów, które z jednej strony wymagają rozmowy z dzieckiem, z drugiej zaś są problematyczne dla samych rodziców. Ogromnym atutem tych publikacji jest nie tylko fachowa wiedza podana w przystępny i odpowiedni dla wieku dziecka sposób, ale też kolorowe ilustracje, które działają na wyobraźnię i pokazują to, czego samymi słowami czasami nie sa się opowiedzieć.

Książki dla rodziców

Wydawnictwo Sam posiada w swojej ofercie nie tylko książki  dla najmłodszych, ale też dla ich rodziców. Jedną z takich propozycji jest książka ,,Podaruj dziecku szansę na dwujęzyczność”, która na dobre weszła już do kanonu literatury wspierającej wychowanie dzieci dwujęzycznych. Tego typu są publikacje są niezwykle potrzebne, szczególnie teraz gdy wiele dzieci wychowuje się w rodzinach, w których porozumiewa się za pomocą dwóch języków. Wydawnictwo Sam wspiera nie tylko dzieci, ale i ich rodziców w budowaniu wzajemnych relacji.

 

Wiek: 3+.

Płeć: chłopiec, dziewczynka.