Kategorie

Nana's Manners

Nana's Manners

W życiu każdej mamy i jej pociechy przychodzi taki moment, kiedy trzeba przejść od karmienia piersią do nauki samodzielnego jedzenia. Warto jednak wcześniej poszukać bezpiecznych naczyń i sztućców, które sprawią, że nauka będzie przebiegała z korzyścią dla maluszka. Szeroki wybór naczyń i sztućców znajdziesz w ofercie brytyjskiej marki Nana’s Manners. Jej twórcy oferują bezpieczne produkty stworzone we współpracy z pedagogami. Naczynia i sztućce stworzone przez pedagoga pomagają rozwijać motorykę małą i wspierają samodzielność dziecka podczas posiłku. 

Sztućce do nauki jedzenia

Nana’s Manners to między innymi sztućce dla dzieci, które dopasowują się do maluszków na każdym etapie rozwoju. 

  • Pierwszy etap to odkrywanie. Dla maluchów w wieku kilku miesięcy, które dopiero uczą się odkrywania nowych smaków marka Nana’s Manners przygotowała zestawy składające się z trzech kolorowych łyżeczek z wypustkami. 

  • Etap drugi to odkrywanie siebie - w tej kategorii znajdziesz zestawy dla dziecka w wieku 1+. Składają się one z dwóch elementów - widelczyka i łyżeczki. Każdy z tych elementów ma zadanie ćwiczyć uścisk dłoniowy i chwyt cęgowy oraz budować pewność siebie malucha.

  • Etap trzeci to samodzielne jedzenie - sztućce z tej kategorii dedykowane są dzieciom po 3. roku życia. W dedykowanych im zestawach znaleźć można sztućce wyglądem przypominające te używane przez dorosłych. 

Silikonowe naczynia - miski i talerze z przyssawkami 

Słyszałaś o metodzie BLW? Najprościej mówiąc zakłada ona, że dziecko podczas nauki jedzenia powinno korzystać ze wszystkich zmysłów - nie tylko smaku, ale i wzroku, dotyku czy zapachu. Umożliwią mu to silikonowe naczynia z przegródkami - w każdej z nich możesz umieścić inny owoc, warzywo czy inne produkty maluch. Maluch, dotykając, smakując, wąchając i obserwując to, co ma na talerzu poznaje nowe smaki i konsystencje. Jednym słowem - uczy się rozpoznawać smaki, które mu smakują i te, które nie do końca przypadły mu do gustu. 

Marka Nana’s Manners wychodzi naprzeciw oczekiwaniom stosującym metodę BLW. W jej ofercie znajdziesz między innymi silikonowy talerzyk z przyssawką i trzema przegródkami, idealnie dopasowany do małych posiłków oraz silikonową miskę z uchwytem niezastąpioną podczas rozszerzania diety Twojego dziecka.

Bezpieczne naczynia i sztućce wykonane z atestowanych materiałów

Nana’s Manners to wysokiej jakości naczynia i sztućce wykonane z atestowanych materiałów i tworzyw, w tym silikonu wolnego od BPA i ftalanów. Każdy z produktów marki jest dopuszczony do kontaktu z żywnością i nadaje się do mycia w zmywarce. Ogromnym atutem całej kolekcji jest nie tylko funkcjonalność, ale i nowoczesny, minimalistyczny design - i naczynia, i sztućce dostępne są w kilku różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.