Kategorie

Kicia Kocia

Oryginalne książeczki Kicia Kocia

to obecnie jedne z najbardziej ulubionych przez najmłodsze pociechy bajek, które wyśmienicie bawią i zarazem uczą przydatnej w codziennym życiu wiedzy. Każda z nich zawiera w sobie wychowawczy morał, który czyni z nich wyjątkowe opowiadania o nieocenionym charakterze dydaktycznym. Ponadto posiadają one niebywałe walory poznawcze i pozwalają maluchom jeszcze lepiej zrozumieć otaczający je świat. Co więcej, mądra kotka Kicia Kocia zyskała tak pozytywne opinie i została dobrze przyjęta przez swoich małych czytelników, że nie tylko powstały kolejne serie książeczek o jej przygodach. Ale i stała się ona inspiracją do powstania urzekającej maskotki, która stanowi wymarzony przez dzieci dodatek do czytanych im opowiadań z nią w roli głównej. Wszystkie książeczki Kicia Kocia dostępne w sklepie internetowym Zabawka i Wyprawka zostały napisane przez gdańską pisarkę, Anitę Głowińską, która jest również autorką barwnych ilustracji do nich.

Popularne książki Kicia Kocia - bajki dla dzieci w różnym wieku, dydaktyczne opowiadania, kolorowanki do czytania i do twórczego bazgrania, zakryte okienka do odkrywania, pluszowe maskotki oraz wiele innych

W dodatku pionierska Kicia Kocia seria, w której skład wchodzą różnego rodzaju książki, w tym z okienkami czy twórcze kolorowanki do uzupełnienia, zachwycają swoimi czytelnymi i niezwykle wymownymi ilustracjami. W zależności od konkretnej pozycji, można wśród nich odnaleźć przewagę barwnych obrazów nad treścią, która jest w przemyślany sposób dostosowana do wieku jej potencjalnych odbiorców. Dla najmłodszych dzieci polecana jest szczególnie seria kartonowych i w niewielkich rozmiarach ksiązeczek, w których główną rolę odgrywają tytułowi bohaterzy, czyli rodzeństwo Kicia Kocia i Nunuś. Podejmowane są w nich niezwykle istotne tematy, które dotyczą bezpośrednio znanej maluchom codzienności. Z jednej strony umożliwia to najmłodszym pociechom zrozumienie, dlaczego wykonywanie pewnych czynności jest ważne. A z drugiej: uczą w jaki sposób należy wykonywać je prawidłowo, żeby uzyskać spodziewane efekty. Przykładowo Kicia Kocia i Nunuś Sprzątamy traktuje o konieczności robienia porządków w domu. Tymczasem w innej bajeczce zatytułowanej ''Idziemy na zakupy'' jest pokazane, co robimy w sklepie. Oprócz tego są również dostępne odkrywcze Kicia Kocia książeczki z okienkami, gdzie na maluchy czeka dużo atrakcyjnych zagadek. To niecodzienna forma edukacji, która zachęca najmłodsze dzieci do samodzielnego zastanowienia się nad pewnymi kwestiami. Idealnym przykładem jest tutaj Kicia Kocia i Nunuś W co się ubierzemy? z aż 59 okienkami, które tylko czekają na odkrycie. To świetny pomysł, żeby w prosty sposób nauczyć swoją pociechę, jak należy się ubrać adekwatnie do danej pogody. Natomiast Kicia Kocia kolorowanka, którą można zarówno czytać, jak i po niej swobodnie bazgrać, to genialne rozwiązanie dla kreatywnych dzieci i nie tylko. Taka zabawa wspaniale pobudza wyobraźnię malucha i dodatkowo daje mu niesamowitą możliwość ćwiczenia swoich zdolności motorycznych. Ogólnie rzecz biorąc Kicia Kocia cała seria to rewelacyjna propozycja na pierwsze książeczki dla najmłodszych czytelników, które zapewnią im dużo wciągające rozrywki o walorach edukacyjnych. A wszystko zaczęło się od miękkich kwadratowych książeczek z błyskotliwą kotką, w których razem ze swoimi rodzicami i przyjaciółmi przeżywała ciekawe przygody. Ponadto powstała również wyjątkowa Akademia Kicia Kocia zestaw edukacyjnych opowiadań, które pozwalają maluchom poznać poszczególne kolory lub pojazdy. Każda z wymienionych propozycji niesie ze sobą ważne przesłanie, które jest napisane przystępnym dla najmłodszych odbiorców językiem. A oryginalna maskotka Kicia Kocia jest doskonałym uzupełnieniem do biblioteczki z jej książeczkami. Nasz internetowy sklep z książkami Kicia Kocia zaprasza do zapoznania się z pełną ofertą na kultowe bajki Anity Głowińskiej.