Kategorie

Barbie

Marka Barbie

kultowe lalki dla małych i dużych dziewczynek

W dzisiejszych czasach lalki Barbie, które są na szeroką skalę projektowane oraz produkowane przez firmę Mattel, zyskały znaczenie kultowych zabawek dla dziewczynek. Od momentu premiery pierwszej z nich, która miała miejsce dokładnie 9 marca 1959 roku w Nowym Yorku na organizowanych w Ameryce Północnej międzynarodowych targach zabawek, cieszą się one niesłabnącą popularnością. I to w niemalże wszystkich krajach całego świata, gdzie ponadczasowa lalka Barbie Mattel jest obiektem marzeń dziewczynek w różnym wieku. Co więcej, obecnie stały się one jednym z najbardziej charakterystycznych znaków współczesnej kultury masowej, która jest dostępna dla każdego. Warto przy tym wspomnieć, że pierwsze zabawki Barbie powstały już w 1959 roku za sprawą żony Elliotta Handlera, Ruth, którzy wspólnie rozpoczęli swoją działalność zabawkarską znaną pod nazwą Mattel. Głównymi inspiracjami do jej stworzenia była z jednej strony sama córka małżeństwa, która bawiła się lalkami przypominającymi niemowlę w dość niestandardowy na tamten czas sposób, czyli nadając im role charakterystyczne dla osób dorosłych. A z drugiej – na powstanie zabawki Mattel Barbie w obecnym kształcie miało wpływ odkrycie przez Ruth Handler lalki niemieckiej o imieniu Lilli, której wyróżniającą cechą na tle innych tego typu produktów był dorosły wygląd. To zainspirowało współzałożycielkę firmy do skomponowania wyjątkowego artykułu dziecięcego przeznaczonego do zabawy w odgrywanie ról i przebieranki, który został dedykowany dziewczynkom w różnym wieku. Warto przy tym wspomnieć, że oryginalne lalki Barbie zawdzięczają swoje imię właśnie córce małżeństwa właścicieli firmy Mattel, Barbarze. W dodatku producenci stworzyli także jej chłopaka Kena. Ponadto lalka ma młodsze siostry, z których najbardziej znana i uwielbiana przez niemal wszystkie dziewczynki jest Barbie Chelsea.

Lalki Barbie dla dziewczynek w nowych odsłonach stylistycznych oraz w atrakcyjnych zestawach z ciekawymi akcesoriami

Niewątpliwie historia kultowej zabawki dla dziewczynek jest niezwykle fascynująca. Niemniej jednak jej autorzy nadal nie ustają w tworzeniu niepowtarzalnych lalek Barbie, które z każdym rokiem zyskują coraz bardziej urozmaicony wygląd i ciekawe funkcje, w tym interakcyjne. Oprócz tego są one sprzedawane w odkrywczych zestawach, w których można odnaleźć bogactwo rozmaitych akcesoriów, które znacząco uatrakcyjniają całą zabawę i pozwalają na jeszcze ciekawsze odgrywanie różnych scenek i ról. Dla przykładu: wymarzony kamper Barbie w charakterystycznym kolorze różowym daje każdej dziewczynce możliwość wyruszenia w zachwycającą podróż ze swoimi najlepszymi przyjaciółkami. Zostało ono praktycznie wyposażone w część wypoczynkową w połączeniu z niezbędnym zapleczem kuchennym i łazienkowym, a także w kompleks rozrywkowy z basenem. I co najważniejsze, wspomniane kempingowe auto Barbie doskonale odwzorowuje autentyczny kamper, dzięki czemu zabawa z nim staje się niezwykle realistyczna. Jednak to tylko jedna z propozycji firmy Mattel na w pełni wyposażony samochód kultowej lalki, którym chętnie będą się bawić młode Damy. Również i karetka Barbie, która zmienia się w mobilną klinikę, gwarantuje mnóstwo interesującej rozrywki, która zdaje się nigdy nie mieć końca! Niemniej nie można też zapominać o innych produktach Mattel, które wpisują się w tradycyjny kanon zabawek dla małych dziewczynek. Należy do nich w głównej mierze idealna kuchnia Barbie, w jakiej można razem z lalką wyczarować smakowite dania lub słodkie wypieki, ale i również duża głowa do czesania i stylizacji Barbie, która pomoże zrealizować swoje marzenie o zostaniu fryzjerką i stylistką oryginalnych fryzur. Jak widać, pomysłowość twórców ponadczasowych lalek nie zna granic. Dlatego też i nowe premierowe Barbie w 2019/2020 roku będą z całą pewnością ogromnym zaskoczeniem dla małych i dużych miłośniczek kultowych zabawek, ponieważ spełniają one ich najskrytsze marzenia.

Niepowtarzalne lalki Barbie w fantazyjnych zestawach to idealne rozwiązanie na wymarzony prezent dla dziewczynki w każdym wieku

Każda z lalek Barbie firmy Mattel jest wyjątkowa, a najnowsze zestawy z dodatkowymi akcesoriami dodatkowo wzbogacają możliwości zabawy nimi na różne sposoby. W związku z tym jest to jedna z najczęściej wybieranych przez dziewczynki zabawek. Niejedna młoda Dama marzy o tym, żeby pobawić się z kultową lalką Barbie w kuchni w domowe wypieki lub pojeździć atrakcyjnym kamperem Barbie, sprawdzając przy okazji jego ponadprzeciętne możliwości. Wobec tego warto spełniać dziewczęce marzenia, które można łatwo zrealizować w formie wyjątkowego prezentu z okazji urodzin, imienin czy Świąt Bożego Narodzenia. Bez wątpienia każdą dziewczynkę ucieszy oryginalna lalka Barbie z koniem lub księżniczka z Krainy Słodkości w wysublimowanej kompozycji z karocą, którą odnajdzie pod choinką albo rozpakuje podczas swojego przyjęcia jubileuszowego. W naszym internetowym sklepie mają Państwo do wyboru lalki Barbie w oryginalnych zestawach oraz z dodatkowymi gadżetami.