Kategorie

Karmienie dziecka

Filtruj

Nazwa PODkategorii

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Karmienie dziecka

Karmienie niemowlaka to proces, który powtarza się wielokrotnie podczas każdej doby. Aby karmienie dziecka było nie tylko koniecznością, ale też przyjemnością dla Was obojga, proponujemy zakup produktów, które ułatwią ten proces i uczynią go momentem tworzenia więzi i bliskości. Od dzisiaj karmienie dziecka stanie się najbardziej magiczną chwilą dla Was.Ogromnym pomocnikiem dla mamy podejmującej się karmienia dziecka są poduszki do karmienia, pozwalające bezpiecznie ułożyć Maleństwo przy piersi. W ofercie sklepu posiadamy również smoczki, butelki, termoopakowania, kubki treningowe oraz miseczki. Wszystkie produkty do karmienia dziecka wykonane są z tworzyw bezpiecznych oraz wykonane w sposób przyjemny dla oka mamy i dziecka.

Karmienie dziecka od narodzin

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że karmienie dziecka piersią jest bardzo istotne dla jego zdrowia oraz prawidłowego rozwoju. Niewątpliwie jest to również niesamowite doświadczenie dla każdej mamy, ale i też ogromne wyzwanie. Głównie z tego względu, że o tym, jak często trwa karmienie noworodka, decyduje sam maluszek, który jest karmiony piersią na żądanie. Oprócz tego kluczowe w jego dobrym rozpoczęciu jest wybór odpowiedniej zarówno dla mamy, jak i dziecka techniki karmienia piersią. Dlatego też trzeba wybrać wygodną pozycję, w jakiej będziemy karmić noworodka. Nie jest to prosta sprawa, ponieważ dopiero mama i jej maleństwo muszą nauczyć się tej trudnej sztuki. Najbardziej komfortowa jest pozycja leżąca do karmienia piersią, ale nie każde dziecko może taką zaakceptować. Natomiast przy problemach z nim czy przy bolesnych zastojach w piersi to karmienie niemowlaka pozycją spod pachy sprawdzi się najlepiej. Jednak warto ułatwić sobie to zadanie i zaopatrzyć się w wygodny fotel oraz specjalną poduszkę do karmienia, która według opinii doświadczonych mam jest bardzo poręczna i przydatna podczas wykonywania tej wielokrotnej czynności. Tymczasem dobrze jest wiedzieć, że karmienie dziecka piersią nie oznacza wcale, że naturalny pokarm może podawać wyłącznie mama maluszka. Czasami bywa i tak, że musi ona wyjść na pewien czas z domu z ważnego powodu. W obecnych czasach nie oznacza to konieczności karmienia niemowlaka mlekiem modyfikowanym, gdyż można odciągnąć pokarm za pomocą laktatora.

Jak karmić niemowlę mlekiem modyfikowanym?

Jednakże w życiu bywają rozmaite sytuacje i karmienie noworodka piersią nie zawsze jest możliwe. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Niezależnie od nich należy poznać podstawowe zasady karmienia mlekiem modyfikowanym, które wcale nie jest gorszą alternatywą dla malucha. Konieczne do jego rozpoczęcia są takie potrzebne akcesoria jak specjalistyczne butelki i smoczki, których bogaty wybór znajdziecie Państwo w ofercie naszego sklepu. Ponadto bardzo przydatne mogą okazać się sterylizatory oraz podgrzewacze. Dzięki pierwszemu rodzajowi z wymienionych urządzeń w prosty sposób pozwala na idealne utrzymanie czystości używanych do karmienia dziecka butelek, a drugi umożliwi szybkie podgrzanie jedzenia. Z całą pewnością znacząco usprawniają one cały proces przygotowywania specjalnego mleka dla maluszków. Co ważniejsze, są dobrym udogodnieniem dla rodziców, gdy zajdzie potrzeba karmienia noworodka butelką. Szczególnie jest to istotne w trakcie pierwszych miesięcy życia pociechy, kiedy będzie to często wykonywaną przez opiekunów czynnością, zanim do jej codziennego menu dołączą stałe pokarmy. Oprócz powyższych akcesoriów warto też i w tym przypadku zadbać o swój komfort za pomocą praktycznej poduszki do karmienia.

Karmienie niemowląt po 6 miesiącu – krzesełka do karmienia oraz naczynia i sztućce dziecięce

Karmienie dziecka to również przełomowy moment, w którym rodzice rozpoczną rozszerzanie jego codziennej diety o stałe pokarmy. Jest to bardzo ekscytujący czas zarówno dla maluszka, jak i jego opiekunów, których pociecha wkracza w nowy etap swojego życia. To bez wątpienia ważny krok w stronę większej samodzielności latorośli, która będzie nabywać nowych umiejętności w jedzeniu i piciu. Rozszerzanie diety maluszka o nowe smaki potraw wymaga zaopatrzenia się w niezbędne akcesoria, jak krzesełko do karmienia oraz kolorowe dziecięce naczynia i sztućce. Są to rzeczy, które zostały specjalnie przystosowane na osobliwe potrzeby karmienia niemowląt po 6 miesiącu życia. Nie tylko usprawniają one poszerzanie menu malucha o „dorosłe” dania, ale gwarantują bezpieczeństwo podczas ich użytkowania oraz uatrakcyjniają czas posiłków. Dla przykładu plastikowe i melaninowe naczynia i sztućce dziecięce są wykonane z najwyższej jakości tworzywa, które nie zawierają w sobie żadnych szkodliwych substancji, mogących przenikać do podawanego na nich pokarmu. Oprócz tego niektóre miseczki można nabyć z funkcjonalną przyssawką, dzięki której nie będzie się ona w niekontrolowany sposób przesuwać po stoliku, co chroni przed jego zabrudzeniem i upadkiem na podłogę. Wszystkie naczynia dziecięce posiadają ładne barwy i ciekawe nadruki, które dodatkowo zmotywują pociechę do degustacji nowych potraw. Natomiast sztućce przeznaczone dla niemowląt mają delikatne końce, które uniemożliwiają zranienie się nimi w trakcie korzystania z nich.

Nie zapomnijmy przy tym również o śliniakach, które będą skutecznie osłaniać ubranko pociechy przed pobrudzeniem go jedzeniem. Niemniej jednak najważniejszą kwestią dla każdego rodzica, który w najbliższym czasie będzie rozszerzać swojemu dziecko dietę jest to, jakie wybrać krzesełko do karmienia? Głównie powinno być ono wykonane z wysokiej jakości materiału i musi stać stabilnie na podłożu. Dobrze jest sprawdzić także, czy kąt nachylenia siedziska można odpowiednio regulować. To samo dotyczy tacy, na której będą podawane potrawy. Co ważniejsze, dla większego bezpieczeństwa maleństwa, które będzie w nim siedzieć, powinno posiadać specjalne pasy zabezpieczające przed wypadnięciem z niego. Natomiast gdy chcemy, że krzesełko do karmienia dziecka posłużyło mu jeszcze przez dłuższy czas, to lepiej wybrać jego wersję 2w1. Wtedy możemy rozmontować je na krzesło ze stoliczkiem, gdy nasza pociecha wyrośnie z tradycyjnego fotelika do karmienia.