Fotelik samochodowy Sparco F1000k 9-36kg

599,00 zł

Krótki opis

Intuicyjny fotelik samochodowy z odpinanym oparciem dla dzieci w wieku od 9 miesiąca życia do 12 lat. Wyposażony w 5-punktowy system pasów bezpieczeństwa. Posiada dodatkową ochronę boczną.

(Czytaj wiecej)

* Required Fields

599,00 zł
Brand Sparco
Reward Points Zdobędziesz 1797 pkt za zakup tego produktu.
Reward Points Zdobędziesz 100 pkt za ocenę oraz 100 pkt za napisanie recenzji produktu.

Czas realizacji:
Do ustalenia, prosimy o kontakt.

Darmowa dostawa od: 200zł
Koszt dostawy: 9 - 16zł

Zamów telefonicznie: 530 400 702
pracujemy od poniedziałku do piątku: 8-16

 

Szczegóły

Fotelik samochodowy Sparco F1000k 9-36kgFotelik samochodowy Sparco F1000k spełnia wszelkie wymagane standardy bezpieczeństwa i jest przeznaczony głównie do przewożenia dzieci w dość szerokim przedziale wagowym od 9 do 36 kg. Został on wyposażony w sprawdzony system 5-punktowych pasów oraz uzupełniającą ochronę boczną. Jest zatem idealny zarówno dla najmłodszych pociech w wieku od 9 miesięcy, jak i starszych do około 12 roku życia. Bez wątpienia to również dobry fotelik samochodowy dla wysokiego dziecka, ponieważ tak zagłówek, jak i uprząż posiadają możliwość regulacji wysokości i dostosowania jej do aktualnego wzrostu i wagi nawet kilkulatka. Jest to też niezwykle ważne pod kątem bezpiecznego przewozu pociechy, której głowa nie może znajdować się poza fotelikiem. To tylko niektóre powody, dla których Sparco f1000k opinie ma bardzo dobre, ponieważ pozwala opiekunom na lepsze zatroszczenie się o swoje dziecko w trakcie jazdy autem, i to niezależnie od jego wieku.

Zapewne jako rodzic kilkulatka zastanawiasz się także, jaki fotelik samochodowy dla 5 latka zgodnie z aktualnymi przepisami należy posiadać w aucie do przewożenia pociechy w tym wieku? Według obecnie istniejących wytycznych z 15 maja 2015 roku na ten temat, to konieczne jest przewożenie w foteliku dzieci, które mają poniżej 150 cm wzrostu. Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy będzie on zamontowany na przednim siedzeniu pasażera. Wtedy też należy zainstalować go najlepiej przodem do kierunku jazdy, gdy w aucie jest poduszka powietrzna. Niemniej nie bierze się już pod uwagę wieku dziecka, choć jeszcze niedawno typowe foteliki samochodowe do 12 lat były obowiązkowo stosowane do przewozu kilkulatków. Co więcej, według najnowszych przepisów z 2017 roku, to na tylnym siedzeniu nie jest konieczny fotelik dla pociech ze wzrostem powyżej 135 cm.

Dlatego też doskonałą alternatywą jest tutaj właśnie fotelik samochodowy Sparco F1000k z przedziału wagowego od 9 do 36 kg, który rośnie razem z pociechą. Na dodatek można go bez problemu dostosować pod kątem wzrostu i wagi kilkulatka. A przy tym zagwarantuje mu odpowiednią wygodę w trakcie jazdy autem. Warto zatem wstrzymać się na długi czas z podkładką dla dziecka do samochodu.

Ponadto fotelik samochodowy sparco f1000k, który w testach adac, tj. niemieckiego automobilklubu, wypadł pozytywnie, sprawdzi się do bezpiecznej i komfortowej jazdy autem dla dzieci do 12 lat. Dla pewności przeszedł on także testy wypadkowe oraz sprawdzenie ruszających się elementów, a także ich parametrów mechanicznych. Potwierdzeniem gwarancji najwyższych standardów bezpieczeństwa są otrzymanie przez ten  fotelik samochodowy składany z odpinanym oparciem certyfikaty holenderskie oraz norma homologacyjna ECE R44/04.

Oprócz tego jest to dobry fotelik samochodowy 9-36 bez Isofix, który został wyposażony w tzw. ''przewodnik ułożenia pasa''. Sprawdza się to m.in. przy zastosowaniu wysuniętego podwyższenia. Dzięki niemu też tradycyjny montaż fotelika pasami samochodowymi jest zarazem prosty i intuicyjny. Natomiast zdejmowane oparcie posiada możliwość jego regulacji, a w razie potrzeby pokrowiec można zdemontować i uprać w temperaturze do 40 stopni. Co więcej, jest to również  fotelik samochodowy z siedziskiem, które można ustawić wyżej.

Fotelik samochodowy Sparco F1000k 9-36kgGłówne cechy fotelika samochodowego Sparco F1000k to:

 • -jest dedykowane dla dzieci w wieku od 9 miesiąca życia do 12 lat, w przedziale wagowym od 9 do 36 kg (grupa 1+2+3);
 • -to uniwersalny fotelik samochodowy zapinany pasami bez ISOFIX, który jest montowany przodem do kierunku jazdy;
 • -dla łatwiejszego i bezpieczniejszego montażu posiada ''przewodnik ułożenia pasa'';
 • -zagłówek i uprząż z możliwością zintegrowanej regulacji wysokości;
 • -komfortowy nawet dla starszych pociech i bezpieczniejszy niż podstawka do samochodu;
 • -wyposażony w system 5-punktowych pasów bezpieczeństwa;
 • -posiada uzupełniającą ochronę boczną, która jest dodatkowym zabezpieczeniem w razie ewentualnego uderzenia w bok samochodu;
 • -oparcie jest regulowane i zdejmowane, dzięki czemu umożliwia łatwiejsze spakowanie fotelika;
 • -można zdemontować miękki pokrowiec i uprać w temperaturze do 40 stopni;
 • -brał udział w testach adac i wypadkowych;
 • -posiada holenderskie certyfikaty;
 • -norma homologacyjna ECE R44/04;
 • -ten fotelik samochodowy w naszym sklepie jest sprzedawany z hologramem firmy Sparco.

 


Informacje dodatkowe

Product Brand Sparco

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: Fotelik samochodowy Sparco F1000k 9-36kg

Jak oceniasz ten produkt? *

 
Ocena produktu

Ostatnio na Blogu