Kategorie
Upominki dla dzieci w przedszkolu: pomysły na prezenty – drobiazgi dla przedszkolaków

Upominki dla dzieci w przedszkolu: pomysły na prezenty – drobiazgi dla przedszkolaków

Garść inspiracji na ciekawe prezenty dla dzieci w przedszkolu na różne okazje: urodziny, Mikołajki lub zakończenie roku.

Jak dobrze wybrać prezent dla przedszkolaka niezależnie od okazji, z jakiej pragniemy go obdarować?

Wszystkie małe dzieci uwielbiają dostawać drobne upominki, a sam moment otrzymania miłego podarunku jest dla nich niezwykle emocjonujący i na długo zapada im w pamięć. Szczególnie maluchy i starszaki w tzw. wieku przedszkolnym zaczynają coraz bardziej doceniać różnego rodzaju prezenty. Tym bardziej, że w życiu każdego przedszkolaka w ciągu całego roku kalendarzowego można odnaleźć kilka ważnych okazji do świętowania. A niemalże wszystkie z nich są dobrym powodem, żeby go obdarować.

 Upominki do przedszkolaNajczęściej drobne prezenty dla dzieci są wręczane na ich zakupy jakby pożera, a oprócz nich również na Mikołajki czy Święta Bożego Narodzenia oraz obowiązkowego w niektórych rejonach Polski Zajączka Wielkanocnego. W dobrym tonie jest także sprawienie upominku kilkulatkom na zakończenie roku przedszkolnego czy już nawet czas ich pożegnania się z przedszkolem.

A zatem okazji do zrobienia kilkulatkowi przyjemnej niespodzianki jest dużo, więc dlaczego z nich nie skorzystać?

 • W dodatku w przedszkolach już od lat istnieje tradycja obdarowywania dzieci 6 grudnia, kiedy jest obchodzone wspomnienie św. Mikołaja, a także wręczania drobnych prezentów absolwentom, którzy od września rozpoczną swą edukację w szkole podstawowej.
 • Obecnie też w urodziny lub imieniny danego przedszkolaka, który przynosi w tym dniu słodycze do placówki, wychowawczyni jego klasy szykuje wspólnie z jego koleżankami i kolegami dla niego oryginalny podarunek, np. w formie ogromnej pracy plastycznej.
 • Jednak ze względu na dużą liczbę uroczystych okazji, które w oczywisty sposób kojarzą się z obdarowaniem prezentami, czasami brakuje nam na nie pomysłu.

Pamiętaj o tych zasadach!

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych propozycji na atrakcyjne upominki dla dzieci w przedszkolu, to warto zastanowić się, jakimi zasadami powinniśmy kierować się w ich wyborze. A mianowicie:

 • Kluczowa jest tutaj konkretna okazja: urodziny czy Mikołajki? Wobec tego na pewno prezenty dla przedszkolaków dobrze jest dopasować do charakteru okoliczności, z której planujemy je wręczyć. Inny upominek przygotujemy na Święta Bożego Narodzenia czy wielkanocnego zajączka, którym będziemy chcieli obdarować całą grupę dzieci. Natomiast dla Jubilata, który obchodzi urodziny w konkretnym dniu, możemy przygotować bardziej indywidualny podarunek, który będzie ściśle związany z jego zainteresowaniami.
 • Kolejną istotną kwestią jest budżet, jaki chcemy lub jesteśmy w stanie przeznaczyć na upominki dla przedszkolaków. Innymi słowy: do jakiej kwoty planujemy zakupić daną zabawkę lub kreatywne zestawy plastyczne, bądź przydatny gadżet?
 • Pamiętajmy przy tym, że wcale nie musimy wydawać dużo pieniędzy na ciekawy prezent dla malucha. Szczególnie, że w dzisiejszych czasach można równie dobrze znaleźć ładne i przede wszystkim praktyczne drobiazgi dla dzieci, które przypadną im do gustu i sprawią ogromną radość.
 • W dodatku coraz popularniejsze stają się prezenty wykonywane samodzielnie w stylu DIY, czyli zrób to sam, do których w razie potrzeby możemy zakupić dodatkowe materiały plastyczne. Wystarczy jedynie uruchomić wyobraźnię i wykorzystać surowce, które mamy pod ręką, zwłaszcza jeśli nasz budżet nie pozwala nam na zbyt duże wydatki.
 • Ponadto prezent dla przedszkolaka i tak nie powinien być zbyt kosztowny, ponieważ niektórzy rodzice mogliby poczuć się z tego powodu niekomfortowo.

 

Prezent do przedszkola dla dziecka

Wybierając prezenty dla dzieci w przedszkolu, np. na Mikołajki, warto postawić na ich uniwersalny charakter, który sprawdzi się zarówno przy dziewczynce, jak i chłopcu. Z jednej strony ułatwia to znacząco sprawę ich załatwiania. A z drugiej – maluchy otrzymują te same upominki i nie skupiają się na tym, że kolega lub koleżanka dostał inny podarunek, który wydaje się być lepszy.

Minimalizujemy wtedy ryzyko zazdrości

wśród dzieci i pokazujemy, że traktujemy je po równo. Niemniej jednak można pokusić się o zróżnicowanie upominków dla przedszkolaków pod względem płci, czyli wybrać inne wersje kolorystyczne dla dziewczynki bądź chłopca, albo postawić na zupełnie odmienny rodzaj prezentu dostosowany do niej. Dla przykładu młode Damy mogą ucieszyć się z mini lalki lub akcesoriów do włosów, a mali mężczyźni – z samochodzika lub innego pojazdu. I co najważniejsze, niezależnie czy decydujemy się na tani prezent dla przedszkolaka lub nieco droższy, to pamiętajmy, żeby zawsze były one dostosowane do wieku dziecka (przedszkolny to pomiędzy 3 a 6 rokiem życia) oraz spełniały wszystkie obowiązujące kryteria bezpieczeństwa. Można to poznać po otrzymanych przez nie atestach oraz certyfikacie CE. I co za tym idzie – powinny charakteryzować się wysoką jakością oraz właściwą wytrzymałością.

Warto zatem dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji o tym, jaki prezent na zakończenie przedszkola dla dzieci lub Mikołajki będziemy chcieli podarować swoim wychowankom. Biorąc pod uwagę okoliczności, podczas których ma to nastąpić, a także nasz aktualny budżet czy upodobania przedszkolaków. Poniżej podajemy kilka konkretnych propozycji na upominki dla dzieci w przedszkolu w zależności od okazji.

Pomysły na wyjątkowe upominki dla dzieci w przedszkolu na urodziny

 • Dzień urodzin jest niezwykle ważny dla każdego przedszkolaka i jest przez niego zazwyczaj z utęsknieniem wyczekiwany. To jedna z okazji, która bezapelacyjnie kojarzy się zarówno dzieciom, jak i dorosłym z prezentami.
 • W naszym kraju już od niepamiętnych czasów jest zwyczaj, że mali Jubilaci przynosili w tym dniu do przedszkola cukierki do poczęstowania swoich kolegów i koleżanek oraz wychowawczyń.
 • Choć w dzisiejszych czasach równie popularne staje się przynoszenie przez rodziców tortów, symboliczne dmuchanie przez malucha świeczek na nim oraz chóralne wyśpiewywanie przez obecnych przedszkolaków ''Sto lat''.
 • Następnie cała grupa składa Jubilatowi życzenia i wszyscy wręczają mu upominek z tej okazji. Genialnym pomysłem na prezent jest tutaj wspólnie przygotowana praca plastyczna lub ręcznie robiona książeczka z rysunkami przedszkolnych koleżanek i kolegów.

 

Niemniej bardzo często również wychowawca grupy szykuje składkowy prezent dla przedszkolaka na urodziny,na który idealnie sprawdzą się: 

 

To tylko garść propozycji na interesujące upominki dla dzieci w przedszkolu na urodziny, które warto potraktować w bardziej indywidualny sposób i dostosować do aktualnych zainteresowań konkretnego kilkulatka.

Inspiracje na uniwersalny prezent na Mikołajki dla dzieci

Puzzle dla 5 latka i 6 latkaTymczasem na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia warto podarować dzieciom w przedszkolu bardziej uniwersalne upominki, które będą w sobie łączyć pożyteczną naukę z radosną zabawą.

Przykładowo:

 

Sprawdź nasze propozycje na upominki!
ZOBACZ WIĘCEJ >