Kategorie

Termofor z pestek wiśni: jak zagrzać, używać i jakie ma opinie? Gdzie kupić dobry termoforek?

Czym się wyróżnia termofor z pestek wiśni i jakie znajduje zastosowanie?

Termofor z pestek wiśni: jak zagrzać, używać i jakie ma opinie? Gdzie kupić dobry termoforek?

Każdy z nas zapewne kojarzy tradycyjny termofor, do którego należy wlać gorącą wodę, żeby go podgrzać i następnie wykorzystać, np. do podgrzania pościeli w zimowe dni czy zrobienia sobie ciepłego okładu na bolący brzuch. Praktycznie można znaleźć go w każdym polskim domu. Jednakże ze względu na jego specyficzną budowę i wielkość korzystanie z niego nie zawsze jest proste, a nawet może sprawiać dużo problemu. Zwłaszcza nie sprawdzi się przy malutkich dzieciach, którym gorący kompres pomógłby w różnych dolegliwościach, głównie w problemach układu pokarmowego przy bólu brzuszka lub zaparciach.  Termofor z pestek wiśni

O wiele lepszym i przede wszystkim bezpieczniejszym rozwiązaniem dla najmłodszych pociech, szczególnie noworodków i niemowląt, jest innowacyjny termofor z pestek wiśni, który posiada bardzo dużo praktycznych zastosowań:

 • Jest niezwykle pomocny przy bólach brzucha, ponieważ płynące z niego ciepło jest w stanie szybko go złagodzić i przynieść natychmiastową ulgę. Wobec tego termofor z pestek wiśni na kolkę niemowlęcą jest obecnie najchętniej stosowany przez współczesnych rodziców.
 • A przy tym ma również uspokajające oddziaływanie na maluszka, dla którego ból małego brzuszka jest stresującym wydarzeniem.
 • Jego dodatkowym atutem jest fakt, że może z niego równie dobrze skorzystać zarówno mama karmiąca piersią, jak i kobieta ciężarna, kiedy w III trymestrze może zacząć doświadczać kłopoty z puchnięciem kończyn dolnych lub odczuwać bóle związane z kręgosłupem, który w ciąży bywa nadmiernie obciążony.
 • Co więcej, termofor z pestek znajduje zastosowanie również jako kompres chłodzący, który maluszkowi pomoże w infekcji, której towarzyszy ból gardła oraz gorączka, ponieważ ułatwi jej zbicie. Natomiast karmiącej go mamie przyniesie ulgę w dość często pojawiających się problemach laktacyjnych takich jak zatkanie kanalika mlecznego, nawał lub zastój pokarmu. A nawet polecany jest przy bolesnym zapaleniu piersi.
 • Tak naprawdę pionierski woreczek z pestkami wiśni można stosować na różne dolegliwości i to zarówno u dorosłych osób, jak i najmłodszych dzieci. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do klasycznego termoforu, do jakiego konieczne jest wcześniejsze wlanie gorącej cieczy, jest bardziej łatwiejszy i zdecydowanie poręczniejszy w obsłudze. Minimalizuje to uszkodzenia skóry w wyniku jej poparzenia, ponieważ nie istnieje możliwość wydostania się z niego ciepłego płynu.
 • Równie ważne jest to, że termofor dla noworodka wykonany z odpowiednio wyselekcjonowanych pestek wiśni, które są ''zamknięte'' w bawełnianym pokrowcu, jest nie tylko skuteczny, ale i nie wywołuje reakcji uczuleniowej, więc jest idealny dla alergików. Oprócz tego jego wielkość jest wręcz dostosowana do używania go przez najmniejsze niemowlęta.
 • Ponadto współcześnie termofory z pestek wiśnito na tyle genialne produkty, że z ich właściwości ''leczniczych'' mogą z powodzeniem korzystać nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są one szczególnie polecane dla kobiet w stanie błogosławionym oraz matek, które właśnie urodziły i karmią piersią swoje pociechy.
 • A pamiętajmy, że są to wszystko wyjątkowe sytuacje, w których należy zachować daleko idącą ostrożność, gdy musimy zastosować jakiekolwiek wynalazki, żeby sobie pomóc w różnych dolegliwościach czy problemach zdrowotnych. Termofory z pestek wiśniDlatego też nic dziwnego, że tradycyjny termofor ma pewne przeciwwskazania i nie jest zalecany w niektórych przypadkach, np. w ciąży.
 • Tym bardziej, że służy wyłącznie do robienia gorących okładów, a nie chłodzących i kojących kompresów. W stanie błogosławionym kobieta powinna unikać stosowania klasycznego termofora, który mógłby zagrażać rozwijającemu się w brzuchu maluszkowi i w pewnym stopniu nawet przyczynić się do poronienia.
 • Natomiast termofor z pestek wiśni, który można schłodzić, jest dobry na opuchnięte nogi w ciąży.
 • I co najważniejsze – niektóre z klasycznych przedmiotów są wykonywane z materiałów, które niekoniecznie są w 100% bezpieczne zarówno dla małych dzieci, jak i kobiet ciężarnych czy karmiących piersią.
 • Tymczasem medyczna poduszka z pestkami wiśni, np. MediPartners, która jest w dodatku zarejestrowanym wyrobem, produkowana jest wyłącznie ze sprawdzonych surowców najwyższej jakości, które są zarazem naturalne i ekologiczne.
 • Z jednej strony daje to gwarancję skuteczności działania termoforu, które przyniesie pożądane efekty, ale i nie zaszkodzi naszemu zdrowiu.
 • A z drugiej – jest to dobry pomysł dla osób, które chcą świadomie wybierać produkty, które kupują dla siebie i swojej rodziny, bo przyświeca im również troska o środowisko naturalne i chcą żyć w zgodzie z przyrodą i wartościami ekologicznymi.

Na ciepło, lub na zimno

A zatem termofor z pestek wiśni jest ciekawym produktem, którego niesamowite właściwości można wykorzystać w różnych dolegliwościach zdrowotnych, a także w profilaktyce przed niektórymi schorzeniami czy powikłaniami, np. po upadku. Nic zatem dziwnego, że funkcjonalny termofor z pestek wiśni ma pozytywne opinie i jest coraz chętniej używany przez ludzi w różnym wieku. 

 

W zależności od tego, w jakim celu mamy zamiar z niego skorzystać, można po uprzednim podgrzaniu zastosować go jako rozgrzewający ciepły okład na brzuch czy przy bólu mięśni, albo schłodzić w lodówce i zrobić z niego kompres na złagodzenie migreny bądź skutków urazów.

 

Sprawdź nasze produkty!
ZOBACZ WIĘCEJ >