Kategorie

Kicia Kocia a opinie, książeczki i maskotki - które propozycje są ciekawe?

Kim jest Kicia Kocia i dlaczego uwielbiają ją współczesne maluchy? Ciekawe pomysły na bajki i zabawki z ulubioną bohaterką dziecięcej literatury.

Kicia Kocia a opinie, książeczki i maskotki - które propozycje są ciekawe?

Kultowa Kicia Kocia – na czym polega fenomen bohaterki książeczek Anity Głowińskiej, którą pokochały polskie dzieci?

 

Kicia Kocia - cała seria bajek edukacyjnych dla najmłodszych pociech

Anita Głowińska to wybitna pisarka i zarazem ilustratorka z Gdańska, która stworzyła uwielbianą przez polskie maluchy książkową bohaterkę, jaką jest urzekająca kotka Kicia Kocia.

 

Podbiła ona serca niemal wszystkich przedszkolaków i nawet o wiele młodszych dzieci, które uwielbiają słuchać o jej fascynujących przygodach. Obecnie powstała już cała seria książek z Kicią Kocią w roli głównej, które cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Wyróżniają się one niebanalnymi historiami z codziennego życia wyjątkowej kotki, w których często mogą odnaleźć się mali czytelnicy, ponieważ są im bliskie i znane z autopsji.

 

I co najważniejsze, to fakt, że przygody Kici Koci stworzone przez Anitę Głowińską, posiadają niezaprzeczalne walory wychowawcze i dydaktyczne.

 

W szczególności dotyczy to pierwotnej serii książeczek, w których bystra kotka mierzy się z powszechnymi sytuacjami, jakimi jest wizyta u dentysty bądź dzień spędzony w przedszkolu ze swoimi przyjaciółmi, itp.

 

Oprócz tego autorka opracowała również kolejne serie, w których Kicia Kocia i Nunuś, czyli jej mały braciszek, edukują najmłodszych w ważnych kwestiach, jak np. nauka korzystania z nocnika lub sprzątanie. Ponadto powstała również tzw. Akademia, dzięki której maluchy mogą jeszcze lepiej poznać i zrozumieć otaczający je świat.

 

Co więcej, we wspomnianej wyżej serii jest również dostępna innowacyjna Kicia Kocia po angielsku, która pozwala małym dzieciom zapoznać się z językiem obcym, a przy tym i nauczyć się praktycznych zwrotów na przyszłość.

 

Autorka bajek o nieprzeciętnej kotce w sprytny sposób łączy w nich pożyteczną naukę z przyjemną rozrywką, które uczą maluchy przydatnych umiejętności poprzez ciekawą zabawę.

 

  • Na pewno ogromnym atutem wszystkich opowieści jest również język, jakim zostały one napisane.

  • Ich treść jest przede wszystkim prosta i zwięzła, przystosowana do możliwości już nawet najmniejszych czytelników, aby mogli zrozumieć jej najważniejsze przesłanie.

 

W dodatku jedyne w swoim rodzaju książki Kicia Kocia, które opublikowało wydawnictwo Media Rodzina, są wzbogacone niepowtarzalnymi i niezwykle wyrazistymi ilustracjami.

 

Przykuwają one wzrok i uwagę najmłodszych pociech, dostarczając im przy tym niesamowitych wrażeń estetycznych.

 

Kicia Kocia – bajka w wersji papierowej czy w formie animowanego filmu?


Maskotka Kicia Kocia. Kliknij i zobacz wszystkie rozmiary i warianty.

Ponadto na bazie przygód nietuzinkowej kotki, powstał również serial z Kicią Kocią w głównej roli, we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. A zatem można nie tylko o nich poczytać w tradycyjnych książkach, ale i zobaczyć na szklanym ekranie.

 

Oprócz tego Kicia Kocia dostępna jest na Youtube jako audiobook do posłuchania lub w wersji animowanej bajki.

 

Książki to nie wszystko, czyli: oryginalne Kicia Kocia zabawki dla małych miłośników uroczej kotki

Co więcej, Kicia Kocia to nie tylko książki do czytania, ale i do kolorowania, a nawet i unikalne pluszowe maskotki! To z całą pewnością prawdziwa gratka dla małych wielbicieli jej niebanalnej postaci, którzy mogą o niej nie tylko przeczytać, ale i spędzić z nią czas na emocjonującej zabawie!

 

Oprócz klasycznych książek z bajkami, jest również dostępna wyjątkowa Kicia Kocia kolorowanka w interesującej maluchy tematyce, która idealnie nadaje się do dziecięcego bazgrania.

 

Jest to genialny pomysł na zaaktywizowanie małych pasjonatów rezolutnej kotki, z którą można wspólnie się uczyć i odkrywać świat.

  • Do wyboru jest zarówno Kicia Kocia kolorowanka do druku, która jest dostępna bezpłatnie w Internecie, jak i w klasycznej wersji do kupienia w sklepie.

  • W dodatku bajki o bystrej kotce i jej przygodach cieszą się taką popularnością wśród najmłodszych pociech, że zapoczątkowało to powstawanie oryginalnych zabawek z jej niepowtarzalnym wizerunkiem.

 

Pluszowa Kicia Kocia maskotka to prawdziwy hit dla przedszkolaków, którzy uwielbiają słuchać i czytać o jej perypetiach.

 

Od teraz można nie tylko podziwiać ją na ilustracjach w książkach, ale również przytulić się do niej czy zabrać ją wszędzie ze sobą! Maskotka Kicia Kocia jest dostępna w zestawie z kolorowanką lub do kupienia osobno.

 

Ale to nie wszystko, co czeka na małych fanów zabawnej kotki. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się puzzle z Kicią Kocią czy specjalne gry edukacyjne, które zapewniają maluchom dużo atrakcyjnej i zarazem pożytecznej rozrywki.

 

Ponadto ciekawym rozwiązaniem są praktyczne gadżety, na których widnieje wizerunek kultowej już postaci, która została stworzona przez ilustratorkę Anitę Głowińską.

 

Każdego przedszkolaka z pewnością ucieszy oryginalna koszulka Kicia Kocia, którą będz