Kategorie

Fotelik samochodowy z funkcją spania: ranking propozycji 15-36, 9-36 i 9 – 25 kg

Podpowiadamy, jaki fotelik samochodowy z funkcją spania wybrać dla niemowląt powyżej 9 miesiąca życia oraz kilkulatków, którym zdarzają się drzemki podczas jazdy autem.

Fotelik samochodowy z funkcją spania: ranking propozycji 15-36, 9-36 i 9 – 25 kg

Dlaczego warto rozważyć wybór fotelika samochodowego rozkładanego do spania?

Bez dwóch zdań fotelik samochodowy z funkcją spania jest doskonałym udogodnieniem szczególnie dla najmłodszych dzieci, które są już za duże na tradycyjne nosidełko. I chociaż z wyglądu przypomina on już prawdziwy fotelik, który jest przeznaczony do bezpiecznej jazdy autem dla pociech w wieku niemowlęcym i nieco starszych maluchów, to jednak gwarantuje im o wiele większy komfort, szczególnie w trakcie drzemki, a także na dłuższe podróże. Równie istotne jest też to, że rozkładając fotelik do pozycji półleżącej, zwłaszcza gdy maluszek zaśnie, to w ten sposób dbamy przede wszystkim o jego zdrowie i odciążamy jego mały kręgosłup. Jest to ważne u niemowląt, które nie zawsze już od 9 miesiąca życia potrafią samodzielnie siedzieć, ale również i u starszych dzieci, których plecy powinny być odpowiednio wyprofilowane. W innym przypadku niewłaściwa pozycja - szczególnie podczas snu w foteliku - może skutkować różnymi problemami zdrowotnymi, w tym poważnymi deformacjami dziecięcego kręgosłupa.

Wygoda i zdrowie, czyli połączenie idealne

Wobec tego decydując się na fotelik z funkcją leżenia, troszczymy się zarazem o wygodę maluszka i o jego zdrowie. W związku z tym dobrze jest rozważyć jego zakup, zwłaszcza gdy często jeździmy z pociechą w długie trasy.

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka modeli, wśród jakich można odnaleźć samochodowy fotelik z funkcją spania:

 • z przedziału wagowego od 9 do 25 kg
 • lub od 9 do 36 kg,
 • a nawet dla kilkulatków w wieku od 4 do 12 lat, które ważą pomiędzy 15 a 36 kg.

 

Niemniej sam fakt szerokiego wyboru tego rodzaju produktu, który będzie odpowiedni dla naszej pociechy i zapewni jej najwyższe bezpieczeństwo oraz wygodę, nie jest dla współczesnych rodziców prosty. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw swoim klientom i stworzyć autorski ranking fotelików z funkcją spania, który będzie podzielony zgodnie z wytyczonymi przez producentów podstawowymi przedziałami wagowymi.

Warto przy tym nadmienić, że wszystkie przedstawione niżej produkty przeszły wymagane testy i posiadają niezbędne certyfikaty oraz obowiązkową homologację ECE R44/04.

A zatem zastanówmy się, jaki fotelik dla dziecka w przedziale wagowym 9-36 kg, 9 -25 kg oraz 15 – 36 kg wybrać dla swojego maluszka, aby zapewnić mu komfort, zwłaszcza podczas drzemki w aucie.

Najlepsze foteliki samochodowe z przedziału wagowego od 9 do 25 kg z funkcją spania

Fotelik Więcej informacji
1. Sparco F500I EVO Isofix ZOBACZ
2. Caretero Sport Turbo Fix z Isofix ZOBACZ
3. 4Baby WEELMO ZOBACZ

 

Fotelik samochodowy Sparco F500I EVO Isofix 9 – 25 kg

To bez wątpienia jeden z najbezpieczniejszych i wygodniejszych fotelików z funkcją spania przeznaczonych już dla niemowląt od mniej więcej 9 miesiąca życia, które wyrosły już z klasycznego nosidełka.

 • Posiada on regulowane oparcie do aż pięciu różnych pozycji siedzących, które można ustawić za pomocą jednego uchwytu. Dzięki temu rodzice mogą w odpowiedni sposób dostosować kąt nachylenia tego fotelika do bieżących potrzeb swojej pociechy i zapewnić jej jeszcze większy komfort w trakcie drzemki podczas jazdy autem.
 • A zatem jego w miarę szerokie i głębokie oparcie można z łatwością rozłożyć do pozycji półleżącej i to nie tylko dla niemowląt, ale i kilkulatków, którzy mogą zasnąć w czasie długiej lub nocnej podróży samochodem. Warto przy tym również dodać, że fotelik Sparco F500I Evo z bazą Isofix został ze względów bezpieczeństwa dodatkowo wyposażony w system tzw. Side Protect TM, czyli specjalistyczną ochronę boczną.

Fotelik samochodowy Caretero Sport Turbo Fix z Isofix 9-25 kg

To nasza kolejna propozycja na komfortowy fotelik dla małych dzieci już od 9 miesiąca życia, którego oparcie można bezproblemowo regulować do pozycji półleżącej. Sprawdzi się on zatem doskonale dla maluszków, które jeszcze w trakcie podróży samochodem zasypiają, ale i starszych pociech. Dzieje się tak dlatego, że zapewnia on dzieciom w każdym wieku wygodną zmianę pozycji na dłuższych trasach przejazdowych.

 • Co więcej, to wręcz fenomenalny fotelik samochodowy rozkładany do spania z przedziału wagowego od 9 do 25 kg, którego oparcie można regulować na aż 6 stopni pod kątem jego nachylenia!
 • Nie bez znaczenia dla wygody przewożonego w nim dziecka, które zaśnie na dłuższą drzemkę, jest również fakt, że został on wyprodukowany nie tylko z mięciutkiego w dotyku weluru, ale również i innych materiałów, które są przewiewne. Dzięki temu śpiący w foteliku maluch nie odczuwa dyskomfortu związanego z przegrzaniem i spoceniem się, zwłaszcza letnią porą roku

Fotelik samochodowy 4Baby WEELMO 9 – 25 kg

Posiada zarazem praktyczną funkcję spania, jak i komfortowe siedzisko z oparciem, które ma możliwość pięciostopniowej regulacji pozycji od siedzącej do półleżącej.

 • Dla zwiększenia wygody maluszka zostało ono dodatkowo wyposażone w tzw. piankę EVA. Natomiast sam zagłówek posiada ergonomiczną poduszkę.
 • Ponadto materiał, z jakiego został wyprodukowany prezentowany fotelik z funkcją spania to oddychająca tkanina, która również zapewnia dziecku komfort jazdy, szczególnie w upalne dni.

 

Najbardziej godne polecenia foteliki samochodowe 9 – 36 kg z funkcją spania

Fotelik Więcej informacji
1. Sparco F1000K Premium ZOBACZ
2. Caretero Volante Fix z Isofix ZOBACZ
3. Caretero DiabloFix z Isofix ZOBACZ

 

 

Fotelik samochodowy Sparco F1000K Premium 9 – 36 kg

Fotelik z funkcją spania, którego ergonomiczne oparcie można rozłożyć do pozycji półleżącej. Dla większego bezpieczeństwa został on wyposażony również w zagłówek z opcją regulacji jego wysokości, a także w przewodnik intuicyjnego ułożenia pasa. Umożliwia to dopasowanie całego oparcia do aktualnego wzrostu dziecka, co jest niezwykle ważne dla starszych pociech.

 • Natomiast przewodnik ułożenia pasa gwarantuje, że fotelik będzie zawsze ściśle zamontowany w samochodzie i nie przesunie się. I to nawet wtedy, gdy będziemy rozkładać jego oparcie do pozycji zbliżonej do leżącej.
 • Co więcej, dodatkową wygodę maluszkowi podczas snu w trakcie podróży autem zapewnia niesamowicie przyjemny i subtelny w dotyku materiał, jakim został pokryty ten bezpieczny fotelik samochodowy 9 – 36 z funkcją spania, a którym jest wysokiej jakości welur i skóra zamszowa.

Fotelik samochodowy Caretero Volante Fix z Isofix 9 – 36 kg

To wygodny fotelik z funkcją leżenia, który jest montowany w tradycyjny sposób przodem do kierunku jazdy przy pomocy systemu Isofix oraz Top Tether. Został on wyposażony w komfortowe oparcie, które jest regulowane w aż w czterostopniowej skali. Umożliwia to rodzicom najmłodszych pociech w wieku niemowlęcym (czyli mniej więcej od ok. 9 miesiąca) rozłożenie tego fotelika samochodowego 9 – 36 z funkcją spania do zalecanej na tym etapie życia pozycji półleżącej.

 • Ponadto dodatkowym udogodnieniem dla przewożonego w nim maluszka jest dosyć obszerne siedzisko i oparcie oraz regulowany zagłówek, które można dostosować do jego aktualnych potrzeb.
 • Szczególnie przydaje się to podczas częstych drzemek dziecka w trakcie jazdy autem na bliższe lub dalsze trasy.

Fotelik samochodowy Caretero DiabloFix z Isofix 9 – 36 kg

To nowoczesna wersja popularnego dotychczas modelu tego producenta, DiabloXL, który można bezpiecznie i sprawnie zamocować z wykorzystaniem ponadprzeciętnych właściwości dwóch innowacyjnych systemów: Isofix i TopTether. Został on wyposażony w regulowane w 3 stopniowej skali oparcie, które w połączeniu z siedziskiem jest niezwykle obszerne.

 • Wobec tego Caretero DiabloFix to przede wszystkim odpowiednio duży fotelik samochodowy z funkcją spania, który daje dziecku ogromny komfort w trakcie całej jazdy, a zwłaszcza gdy zrobi sobie podczas niej drzemkę.
 • Natomiast dla zapewnienia najmłodszym pociechom w wieku niemowlęcym jeszcze większej wygody podczas podróży w nim, producent zadbał o wzbogacenie go o specjalną welurową wkładkę, która składa się z dwóch części.

 

 

Jedyne w swoim rodzaju foteliki samochodowe z funkcją spania w przedziale wagowym od 15 do 36 kg, które dedykowane są starszym dzieciom

 

Fotelik Więcej informacji
1. 4Baby Questo – Fix ZOBACZ
2. Sparco F700I z Isofix Fit ZOBACZ
3. Sparco F1000KI G23 ZOBACZ

 

 

Fotelik samochodowy 4Baby Questo – Fix 15 – 36 kg

Jest to jeden z nielicznych fotelików dla dzieci w wieku od 4 roku życia do mniej więcej 12 lat, który posiada regulowane oparcie, jakie zapewnia im komfortowe spanie w trakcie jazdy autem.

 • To produkt, który dosłownie rośnie razem z pociechą, ponieważ zarówno sam zagłówek,  jak i szerokość siedziska można z łatwością dostosować do jej aktualnego wzrostu i wagi oraz bieżących potrzeb.
 • W dodatku został on również wyposażony w wygodne podłokietniki zwiększające komfort podróży samochodem. Z całą pewnością 4Baby Questo – Fix to wyjątkowy fotelik samochodowy 15 – 36 kg z funkcją spania, który jako nieliczny w tym przedziale wagowym ma regulację oparcia do pozycji innej niż typowo siedząca.

Fotelik samochodowy Sparco F700I z Isofix Fit 15 – 36 kg

To również kolejny wysokiej jakości i przede wszystkim bezpieczny fotelik rozkładany do spania, w którym mogą wygodnie podróżować czteroletnie dzieci i korzystać z niego aż do 12 roku życia.

 • Komfort podróży w nim zapewnia zarazem regulowane oparcie, jak i odpowiednio wysokie siedzisko, które zostało pokryte przyjemnym w dotyku delikatnym welurem.
 • Wobec tego jest znakomitym rozwiązaniem dla pociech, które jeszcze lubią zasypiać w samochodzie podczas jazdy. Również jego ponadprzeciętną funkcjonalność docenią rodzice dzieci, które mają wysoki wzrost jak na swój wiek.

Fotelik samochodowy Sparco F1000KI G23 15 – 36 kg

To następna godna rozważenia propozycja tego renomowanego producenta na fotelik z funkcją spania, który jest przeznaczony do bezpiecznej podróży autem dla starszych dzieci od 4 do 12 lat.

 • W dodatku został on również wzbogacony o pionierskie adaptery FIX connetors, które pozwalają na jego montaż w autach z system Isofix i innych, które go nie posiadają.
 • Natomiast regulowane oparcie z możliwością dostosowania jego kąta nachylenia do pozycji półleżącej jest nie tylko właściwie poszerzone, ale i razem z zagłówkiem można je dopasować do aktualnego wzrostu pociechy.
 • Ponadto w prezentowanym foteliku samochodowym z przedziału wagowego od 15 do 36 kg z funkcją spania zastosowano specjalistyczną ochronę boczną, która w razie uderzenia w bok auta absorbuje jego siłę i tym samym gwarantuje większe bezpieczeństwo dziecka przewożonego w nim.

 

Podsumowując, najwięcej propozycji na funkcjonalne i przede wszystkim bezpieczne foteliki samochodowe z funkcją spania dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych posiadają przede wszystkim renomowani producenci Sparco oraz Caretero, którzy są znani ze stosowania w swoich produktach innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
Niemniej jednak na uwagę zasługuje również marka 4Baby, która również dokłada wszelkich starań, żeby ich artykuły przeznaczone dla maluchów charakteryzowały się wysoką jakością oraz praktyczną wygodą.
Każdy z zaprezentowanych fotelików z funkcją spania od 9 do 25 kg, od 9 do 36 kg czy od 15 do 36 kg jest wart rozważenia. Szczególnie gdy zależy nam na bezpieczeństwie i wygodzie, a przede wszystkim na zdrowiu swojego dziecka. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą fotelików samochodowych dla różnych grup wiekowych i przedziałów wagowych, które spełniają obowiązujące na terenie Unii Europejskiej standardy i normy.

 

Autor artykułu:

Kryspina

Kryspina - szuka ciekawych, niebanalnych, a jednocześnie przydatnych produktów dla rodziców i dzieci, dba o ich jakość oraz o to, by asortyment sklepu zapewniał szeroki wybór. Prywatnie miłośniczka zdrowego odżywiania i naturalnych kosmetyków, spędzająca aktywnie czas - najchętniej podczas pieszych górskich wycieczek. Wytrwała, empatyczna i dbająca o relacje, zarówno rodzinne, jak i biznesowe.

© 2014 Magento Demo Store. All Rights Reserved.