09
Aug

Plecak dla 2, 3 lub 4 latka: jaki plecaczek dla małego dziecka będzie najlepszy?

2020-09-28 21:45:44 |
Odsłon 475 |

Podpowiadamy, jak dobrze wybrać plecak dziecięcy dla najmłodszych pociech.

Czy plecak dla małego dziecka jest niezbędnym akcesorium?

Powszechnie zwykło się uważać, że plecaki i tornistry kojarzą się głównie ze szkołą i są potrzebne każdemu uczniowi. To właśnie do nich kilkulatek może spakować wszystkie wymagane w placówce edukacyjnej przedmioty. A jest ich zdecydowanie niemało. Dla przykładu uczeń powinien mieć ze sobą podstawowe przybory piśmiennicze czy plastyczne, a także podręczniki i zeszyty przeznaczone na lekcje z różnych przedmiotów szkolnych.

 

Plecak dla 2, 3 lub 4 latkaCzy to jednak oznacza, że plecak dla 3 latka (i dla generalnie wszystkich młodszych dzieci) jest zupełnie zbędnym gadżetem i niepotrzebnym wydatkiem? Otóż sprawa wydaje się tutaj nieoczywista.

 

  • Maluszek, który cały czas przebywa w swoim domu i nie chodzi jeszcze do żadnej placówki opiekuńczo – dydaktycznej, być może nie musi mieć własnego plecaczka dziecięcego. Niemniej bywa on niewątpliwie przydatny jako bagaż podręczny na rodzinnych wycieczkach czy dalszych wyjazdach, żeby pociecha mogła do niego zapakować swoje osobiste rzeczy, które np. przydadzą się podczas podróży.

 

  • Natomiast plecak dla 2 latka będzie potrzebny do żłobka, a później i do przedszkola. To właśnie do niego maluch może zapakować swoją najukochańszą zabawkę lub książeczkę, która pomoże mu przeżyć rozstanie z rodzicami i domem. I chociaż dzieci, które najczęściej w wieku 3 lat rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem, nie mają odgórnie nakazane, żeby przynosić z domu swoje artykuły plastyczne, to mimo wszystko plecak dla przedszkolakajest nieodzownym elementem jego wyprawki. Często nawet znajduje się on w zalecanym przez placówkę wykazie rzeczy, które każdy maluch powinien mieć przy sobie na czas przebywania tam.

 

Co więcej, mały i lekki plecak dziecięcy jest nie tylko dobrym miejscem na ulubioną książeczkę lub zabawkę pociechy. Ale również i zaopatrzenie jej w codziennie świeży komplet ubranek na zmianę do przedszkola czy też podstawowe artykuły higieniczne jak chusteczki, itp. Nie wspominając już o tym, że jest to również praktyczne rozwiązanie na wycieczki organizowane przez placówkę, ponieważ funkcjonalny plecaczek dla trzylatka jest w stanie pomieścić bidon lub małą butelkę z wodą oraz suchy prowiant. Poza tym maluch może korzystać z jego funkcji nie tylko w przedszkolu bądź żłobku, ale również i w domu, podczas odwiedzin u dziadków oraz na wyjazdach wakacyjnych z rodzicami.

 

 

A zatem plecak dla 4 latka czy 2 latka to genialne rozwiązanie dla najmłodszych dzieci, które mogą w nim spakować wszystkie potrzebne dla siebie rzeczy. I to niezależnie od tego, czy aktualnie uczęszczają do placówek opiekuńczych takich jak żłobek czy przedszkole.

 

Choć na pewno w tych miejscach plecak dla dziewczynki lub chłopca jest niezbędny, aby mogli oni zapakować do niego swoje ubranka czy najlepszą maskotkę. Ponadto niejeden maluch jest dumny z tego, że może go sam nosić na plecach, a już szczególnie się ucieszy, gdy może sam zdecydować o jego zawartości.

 

Przeważnie też plecaki przedszkolne są pierwszymi tego typu akcesoriami, z których dziecku przyjdzie korzystać. Jest to również dobry pomysł na przygotowanie kilkulatka do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, w której tornister jest wręcz obowiązkowy.

Jak wybrać pierwszy plecak dziecięcy do żłobka lub przedszkola i na co koniecznie trzeba zwracać uwagę?

Obecnie na rynku są dostępne różne modele plecaków dla małych dzieci. Wyróżnia je nie tylko odmienny wygląd, ale i sama cena. Niektóre z nich są tańsze, ale nie zawsze przetrwają cały okres chodzenia malucha do przedszkola. I zazwyczaj taki plecaczek dla dwulatka czy trzylatka trzeba często wymienić na nowy, co jednak generuje dodatkowe koszty.

 

Z kolei nieco droższe produkty, które charakteryzuje wysoka jakość użytych do ich wyprodukowania materiałów, mogą o wiele dłużej posłużyć dzieciom. A nawet i później przydać się młodszemu rodzeństwu, które też będzie uczęszczać do przedszkola czy żłobka. Niemniej cena to nie wszystko.

 

Plecak dla 2, 3 lub 4 latka zdjecieCzym jeszcze warto sugerować się przy wyborze praktycznego plecaka dla przedszkolaka – chłopca lub dziewczynki?

 

  • Na pewno jednym z najważniejszych kryteriów jest jego waga, ponieważ nie może być on za ciężki, aby małe dziecko mogło bez trudu nosić go na swoich plecach i ramionach. A zatem najlepszy plecak przedszkolaka powinna wyróżniać lekkość, żeby był dla malucha wygodny i nadmiernie nie obciążał jego delikatnego kręgosłupa. Należy mieć również na względzie fakt, że w końcu pociecha będzie do niego pakować dodatkową zawartość, np. zabawki czy bidon z piciem. Wobec tego siłą rzeczy zwiększa się potem ciężkość plecaka. Dlatego sam w sobie nie może on za dużo ważyć.

 Zobacz -> Plecak dla dziecka - maskotka owca

  • Natomiast jeśli chodzi o konstrukcję idealnego plecaka dziecięcego, to z pewnością nie powinna być ona zbyt skomplikowana ani nadmiernie rozbudowana. Zwłaszcza gdy szukamy produktu, który ma przydać się w żłobku czy w przedszkolu. Najlepiej więc, żeby plecaczek dla czterolatka i dwulatka składał się z jednej dużej komory. Dobrze, żeby była ona zasuwana na praktyczny i w miarę prosty w obsłudze suwak, z którego otwieraniem i zamykaniem maluch poradzi sobie bez większych problemów.

 

Ewentualnie można wybrać model plecaka z drugą dodatkową komorą, która jest mniejsza i przeważnie umieszczona na jego przodzie. Można do niej schować jakieś małe rzeczy, np. samochodzik czy paczkę chusteczek higienicznych. Warto też napomknąć, że istnieją takie plecaczki dla dzieci, które są wyposażone w boczną siateczkową kieszonkę z przeznaczeniem na bidon lub butelkę z napojem.

 

  • Nie bez znaczenia przy tym jest również wielkość plecaka, który nie może być za duży. Jest to głównie podyktowane tym, że po pierwsze: do przedszkola lub żłobka maluch nie potrzebuje zabierać ze sobą wielu przedmiotów, bo zwyczajnie nie będą mu tam potrzebne. To w końcu nie szkoła, do której trzeba nosić podręczniki, zeszyty i piórnik z pełnym wyposażeniem.

 

Plecak dla 2, 3 lub 4 latka zdjecie 1A po drugie: im większy jest plecak 2-latka czy 3-latka, to możemy być niemal w 100% pewni, że tym więcej nasza pociecha będzie chciała zabrać w nim rzeczy. To z kolei niepotrzebnie zwiększa jego wagę, a tymczasem maluchy w tym wieku nie mogą zanadto obciążać swojego małego kręgosłupa, żeby nie nabawić się czasem poważnych wad postawy. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są mini plecaki dla dzieci, które mają tyle miejsca w środku, ile faktycznie jest niezbędne dla przedszkolaka.

 

  • Kolejną kwestią jest także sprawa szelek do plecaczka dla trzylatka, które koniecznie muszą mieć możliwość regulacji. Chodzi o to, żeby móc dopasować je indywidualnie pod kątem wzrostu dziecka. Jest to szczególnie istotne, gdy plecak ma na dłużej posłużyć maluchowi, który przecież rośnie w ekspresowym tempie.

 

  • Przy wyborze plecaka dla małego dzieckarównie ważne jest sprawdzenie materiałów, z jakich został on wykonany. Z jednej strony ich rodzaj będzie miał wpływ na jego wyjściową ciężkość. Natomiast z drugiej – chodzi o zapewnieniu maluszkowi bezpieczeństwa w trakcie użytkowania przez niego plecaczka. A zagwarantować nam to mogą wyłącznie wysokiej jakości produkty, które są tworzone ze sprawdzonych materiałów, jakie powinny być przebadane pod kątem braku zawartości toksycznych substancji.

 

  • Oprócz tego również niebagatelne znaczenie ma to, jak będzie wyglądać plecak dla przedszkolaka dziewczynki lub chłopca. Decyduje to w głównej mierze o tym, czy nasza pociecha go polubi i będzie go chętnie zabierać ze sobą do placówki lub na wycieczki rodzinne. W innym przypadku, gdyplecak dla chłopcabądź dziewczynki okaże się dla nich mało atrakcyjny, można mieć nie lada problem z zachęceniem ich do jego noszenia. Dlatego warto zwracać uwagę na design poszczególnych produktów tego typu i ostatecznie wybrać ten, który faktycznie przypadnie do gustu maluchowi.

Postaw na rozsądne zakupy

Bez dwóch zdań w dzisiejszych czasach wybór plecaków dla małych dzieci jest ogromny. Można zdecydować się na taki, którego graficznym motywem przewodnim jest postać z ulubionej bajki maluszka. Albo wybrać innowacyjny plecak Baby Zoo producenta Skip Hop o wyglądzie sympatycznych zwierzątek, wśród których z pewnością nasza pociecha odnajdzie coś dla siebie.

 

Co więcej, można pokusić się też o nietypowy produkt, który przypomina prawdziwą maskotkę! Pionierskie plecaki marki Les Deglingos oprócz tradycyjnej funkcji, mogą z powodzeniem pełnić rolę przytulanki. Z kolei ciekawym pomysłem na modny plecak dla przedszkolaka chłopca jest jedna z propozycji renomowanego producenta Astra z motywem klubu piłkarskiego FC Barcelona. W związku z tym wszystko w tym względzie zależy od preferencji naszego malucha i przejawianych przez niego zainteresowań. Wybierając dla niego plecak w oparciu o nie, zyskujemy pewność, że będzie chciał go nosić.

 

Podsumowując: wybór dobrego plecaka dla 2-latka, 3-latka i 4-latka jest odpowiedzialnym zadaniem i niejako wyzwaniem dla rodzica. Jednak warto przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu, zwrócić wcześniej uwagę na wymienione wyżej kryteria. W końcu chodzi o bezpieczeństwo i zadowolenie naszego malucha.

Autor artykułu:

 

KryspinaKryspina - szuka ciekawych, niebanalnych, a jednocześnie przydatnych produktów dla rodziców i dzieci, dba o ich jakość oraz o to, by asortyment sklepu zapewniał szeroki wybór. Prywatnie miłośniczka zdrowego odżywiania i naturalnych kosmetyków, spędzająca aktywnie czas - najchętniej podczas pieszych górskich wycieczek. Wytrwała, empatyczna i dbająca o relacje, zarówno rodzinne, jak i biznesowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

0 Komentarze

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.