26
Sep

Jak ubrać niemowlę na 15, 20, lub 25 stopni na spacer? Co założyć dziecku na dwór?

2020-09-28 21:45:09 |
Odsłon 383 |

Podpowiadamy, jak ubrać dziecko odpowiednio do temperatury, żeby nie było mu za ciepło ani za zimno.

Jak ubrać niemowlę na spacer, żeby go nie przeziębić ani nie przegrzewać? Podstawowe zasady ubierania najmłodszych pociech

Niewątpliwie dla każdej świeżo upieczonej mamy dość problematyczną kwestią jest to, jak ubierać noworodka na spacer, aby chronić go przed zaziębieniem, a także i przed równie bardzo niebezpiecznym przegrzaniem jego niedojrzałego organizmu? Na pewno młodym rodzicom nie pomaga w tym fakt, że mieszkamy w kraju z czterema porami roku, z których każda ma odmienną specyfikę.

 

Jak ubrać niemowlę na 15, 20, lub 25 stopni na spacerRóżna jest pogoda na wiosnę i na jesień, a lato i zima znacząco wyróżniają się między sobą skrajnymi temperaturami powietrza. Jak zatem się w tej całej zmienności klimatycznej odnaleźć i wiedzieć, jak ubrać dziecko na spacer w sposób prawidłowy? Otóż, nie jest to prostym zadaniem. Niemniej jednak współcześnie matki i ojcowie najmłodszych pociech mogą skorzystać ze sprawdzonych metod i rad, które dają chociażby doświadczone położne oraz lekarze pediatrzy. Są to generalnie najważniejsze zasady, jakimi należy kierować się w trakcie przygotowywania ubrań dla maluszka na wspólne wyjście z domu. I co więcej – zostały one już w 100% sprawdzone przez innych rodziców, więc można w pełni im zaufać. A zatem jak ubierać niemowlaka na spacer, żeby zarazem zapewnić mu właściwe ciepło, ale i nie dopuścić do jego przegrzania się?

Zapamiętaj te zasady!

Zasada numer 1: zawsze należy dopasować ubiór maluszka do temperatury powietrza oraz pogody, które aktualnie panują na zewnątrz!

Jest to niezwykle istotne, żeby zwracać na to baczną uwagę, ponieważ tylko w ten sposób jesteśmy w stanie prawidłowo ubrać swoją pociechę na spacer. Pamiętać przy tym należy, że generalnie każda pora roku rządzi się własnymi prawidłami. Powszechnie jest przecież wiadomo, że w zimie bywa mroźnie, a z kolei latem – upalnie. Oprócz tego czasami zdarza się i tak, że pogoda może być kapryśna i bardzo szybko się zmienić nawet w jednym dniu. Na pewno więc decydujące przy zastanowieniu się, jak ubrać dziecko na spacer, są tak naprawdę warunki, które panują w danej chwili na zewnątrz. W zależności od tego, czy pada deszcz albo świeci słońce, wybierzemy nieco inny zestaw odzieży dla swojego maluszka. Podobnie rzecz ma się z temperaturą, ponieważ gdy wynosi ona powyżej 25 stopni Celsjusza, to przecież nie ubierzemy wtedy bobasowi kurteczki czy ciepłej bawełnianej czapeczki. Jednak może to jeszcze nie do końca rozwiać nasze wątpliwości odnośnie tego, jak ubrać niemowlę w maju czy w innym miesiącu kalendarzowym. Wobec tego z pomocą przychodzi nam kolejna metoda, którą warto się wspomóc w tym temacie.

Zasada numer 2: najmłodsze dzieci, czyli noworodki i najmniejsze niemowlęta ubieramy o jedną warstwę ubrań więcej niż osobę dorosłą.

Jest to szczególnie ważne, gdy maluszek na czas spaceru głównie leży bezruchu w gondoli i przeważnie śpi. Natomiast dziecko, które już chodzi, ubieramy tak samo jak siebie. A gdy malec jest bardzo ruchliwy to nawet ubieramy mu o jedną warstwę odzieży mniej niż sobie. Jednak warto mieć na względzie fakt, iż powyższa zasada dotycząca zakładania dodatkowego ubranka noworodkowi, nie dotyczy sytuacji, gdy na zewnątrz panuje temperatura powyżej 20 stopni. Zwłaszcza nie stosuje się jej w letnie i upalne dni! Jest to zatem pomocne, kiedy nie wiemy jak ubrać niemowlę w czerwcu lub lipcu podczas nieznośnych upałów, ponieważ ten problem poniekąd sam się rozwiązuje.

Zasada numer 3: gdy chcemy sprawdzić, czy ubraliśmy swoją pociechę adekwatnie do pogody i temperatury panującej na zewnątrz, to po wyjściu na spacer należy koniecznie to zweryfikować.

Znakomicie przydaje się tutaj stara metoda, która jest od wielu lat zalecana przez położne. A mianowicie – chodzi w niej o sprawdzanie na bieżąco karku dziecka, żeby określić, czy nie jest mu za gorąco albo za zimno. W pierwszym przypadku szyja maluszka jest zauważalnie spocona, a w drugim – wyczuwalnie chłodna.

 

To główne zasady, które pomogą nam znaleźć odpowiedź na pytanie, jak ubrać dziecko latem i w pozostałe pory roku na spacer. Jeśli jednak nadal pojawią się wątpliwości, to poniżej wyjaśniamy w jaki sposób odpowiednio dobrać odzież dla niemowlaka przy temperaturze 15, 20 oraz 25 stopni na spacer.

Podpowiedzi, jak ubrać dziecko wiosną...

Wiosna jest jedną z najpiękniejszych pór roku, która zachęca do wyjścia z domu i długiego spacerowania z maluszkiem na zewnątrz. Jednak bywa też i zmienna pod kątem pogody oraz temperatury powietrza. Wobec tego jak ubrać niemowlę przy 15 stopniach, żeby było mu ciepło, ale nie za gorąco?

 

Najlepszym rozwiązaniem w okresie wiosennym jest zakładanie maluszkowi kilku warstw różnego rodzaju ubranek. Jest to tzw. ubiór na cebulkę, który pozwala na spacerze zadbać na bieżąco o to, żeby nasza pociecha nie traciła ciepła ani się nie przegrzewała, gdy zajdzie nagła zmiana pogody.

 

Tym bardziej, że akurat wiosna to taka pora roku, zwłaszcza na początku swojego trwania, w której w jeden dzień z rana może być chłodno i pochmurno, a za parę chwil – ciepło i słonecznie. Może się wtedy okazać na spacerze, że jednak zbyt grubo ubraliśmy bobasa. Ale jeśli zastosowaliśmy metodę ''na cebulkę'', to zawsze w takich momentach można zdjąć mu zbędną warstwę ubrań. A w razie potrzeby, gdy się ochłodzi – to założyć ją z powrotem maluchowi.

Jak jednak ubrać niemowlę na cebulkę?

 

  • Obowiązkowym elementem garderoby maluszka (oprócz bardzo upalnych dni) jest body z długim rękawkiem, gdy na zewnątrz jest chłodniej, lub z krótkim – kiedy jest cieplej.
  • W zależności od temperatury zakładamy niemowlakowi śpioszki lub pajacyk. Pierwszy typ ubranka jest lepszym pomysłem przy 15 stopniach, natomiast drugi – lepszy na zimniejszy dzień.
  • Następnie na body i śpioszki można założyć dziecku cieplejszy rozpinany sweterek lub cienką kurteczkę. Warto przy tym pamiętać, że dla niemowlaka leżącego podczas spaceru w gondoli mało wygodna będzie bluza z kapturem, ponieważ może mu przeszkadzać.
  • Nie zapominajmy też o ciepłych skarpetkach albo dwóch cieńszych dla maluszka, który korzysta z gondoli. Natomiast niemowlakowi, który jeszcze nie chodzi, ale siedzi w spacerówce, można założyć oddychające butki tzw.niechodki.

 

Kiedy zastanawiamy się, jak ubrać noworodka na spacer 15 stopni, nie możemy jeszcze pominąć kwestii zakładania mu (bądź nie) ciepłej czapeczki na głowę. Generalnie sprawa wygląda następująco: jest ona wymaga, gdy temperatura na zewnątrz wynosi właśnie do tylu stopni. Natomiast powyżej 15 stopni można z niej zrezygnować. Albo kupić maluszkowi cienki kapelusik z rondem, żeby ochronić jego twarz przed słońcem.

Jak ubrać niemowlę na 15, 20, lub 25 stopni na spacer...a jak ubrać niemowlę w lipcu i pozostałe letnie miesiące

Wszystko zależy tutaj od temperatury i pogody na zewnątrz. Wobec tego jak ubrać niemowlę na 20 stopni? Na pewno rezygnujemy już ze stosowania metody na tzw. cebulkę. Ale jednak warto za każdym razem sprawdzić na spacerze, czy maluszkowi nie jest za gorąco w konkretnym zestawie ubrań.

 

Proponowany przez nas zestaw na taką temperaturę to: body z długim rękawem i półśpiochami, lub ewentualnie śpiochami. Najmłodsze dzieci powinny też mieć założone bawełniane skarpetki.

 

Natomiast rampersy z krótki rękawem i nogawkami są najlepszą odpowiedzią na to, jak ubrać niemowlę gdy jest 25 stopni. A alternatywą dla nich jest body z krótkim rękawem lub bez niego, i dodatkowo krótkie spodenki.

 

Autor artykułu:

KryspinaKryspina - szuka ciekawych, niebanalnych, a jednocześnie przydatnych produktów dla rodziców i dzieci, dba o ich jakość oraz o to, by asortyment sklepu zapewniał szeroki wybór. Prywatnie miłośniczka zdrowego odżywiania i naturalnych kosmetyków, spędzająca aktywnie czas - najchętniej podczas pieszych górskich wycieczek. Wytrwała, empatyczna i dbająca o relacje, zarówno rodzinne, jak i biznesowe.

 

Skomentuj

0 Komentarze

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.